Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

AKAD zagra dla hospicjum

15 października 2014, 11:57

fot. © Nejron Photo - Fotolia.com

fot. © Nejron Photo - Fotolia.com

W maju, jaworznicki teatr muzyczny AKAD wystawił premierowo Bezdusznych – niezwykły, autorski spektakl, w którym ukazany został świat pełen duchów, magii i muzyki. W najbliższą niedzielę twórcy i aktorzy postanowili po raz kolejny zamieszać na scenie, w bardzo szczytnym celu - by wspomóc najbardziej potrzebujących: pensjonariuszy Hospicjum Homo Homini im. Św. Brata Alberta.

AKAD, "dziecko" Anny Dzierwy i Anny Korczyk, znany jest z tego, że penetruje relacje międzyludzkie, szczególnie te międzypokoleniowe. Panie mają nie tylko znakomite wyczucie problematyki, lecz także znakomite narzędzia – talent, który ciągle kipi, burzy się i wylewa nowymi produkcjami artystycznymi. Z kolei Zespół jest wierny bardziej niż niejeden partner, złożony z młodych i jeszcze młodszych – właśnie międzypokoleniowy.

Pomimo że problematyka spektaklu pt. "Bezduszni" jest na wskroś współczesna, zaskakuje nietypowy sposób jej ukazania. Sami twórcy tak mówią o sztuce: "Oglądamy świat w krzywym zwierciadle, co, jak wiadomo, jest specyficzną cechą komizmu. Zatem – zamiast się bać, można się śmiać. A wszystko, jak zwykle – rozśpiewane, roztańczone, perfekcyjnie dopracowane i w całości nasze, własne".

Bezduszni – lecz niezwykle uduchowieni – wystąpią w niedzielę - 19 października, w Domu Kultury w Szczakowej. W tym dniu odbędą się dwa spektakle - pierwszy o godz. 16.00, drugi o 18.00. Tydzień później aktorzy zagrają w Domu Kultury Mysłowice. I tym razem z serca – dla mieszkańców lokalnego Hospicjum Cordis.

Serdecznie zapraszamy!

ObrazekObrazekObrazek