Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Podróż za jeden uśmiech - wakacje z biblioteką

1 lipca 2014, 12:24

fot. www.Fotolia.com

fot. www.Fotolia.com

Wakacje w bibliotece upłyną pod hasłem - Podróż za jeden uśmiech. To wszystko część ogólnopolskiej akcji Bezpieczne Wakacje, której patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

- Naszym celem, w ramach planowanej inicjatywy, jest motywowanie dzieci i młodzieży do działania oraz zachęcanie ich do skorzystania z bibliotecznej oferty wydarzeń kulturalno-edukacyjnych, w tym wspólnego głośnego czytania książek. Zgodnie z myślą przewodnią, tegoroczne wakacyjne zajęcia rozpoczynać się będą od spotkań z literaturą, głównie przygodową, historyczną i fantastyczną. "Odwiedzimy” polskie warownie i zamki oraz poznamy straszące w nich duchy i upiory - mówi Aleksandra Bzowska z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie.

Zwolennicy aktywnego spędzania czasu, będą mogli skorzystać z różnych form prac takich jak: piesze wędrówki, zabawy terenowe,  podwórkowe i warsztaty. Najmłodsi będą mieli również okazję udziału w zajęciach z wykorzystaniem konsoli Xbox.

-  Z myślą o zdrowej rywalizacji, utrzymanej w duchu zasad fair play, przygotowaliśmy liczne konkursy, quizy i teleturnieje. Szczególnie będziemy zachęcać młodych ludzi do udziału w turniejach gier planszowych, rozwijających zainteresowania i umiejętność logicznego myślenia, pobudzających wyobraźnię - dodaje Aleksandra Bzowska.

Najmłodsi jaworznianie mogą też wziąć udział w warsztatach artystycznych. Za pomocą różnych form wyrazu, dzieci będą miały okazje uzewnętrznić swoje marzenia. W tym celu biblioteka zorganizuje zajęcia plastyczne (kolaż, akwarela, rysunek, modelina i inne), warsztaty fotograficzne.

- Zaprosimy również do udziału w warsztatach informatycznych, które umożliwią poznanie języków programowania, grafiki komputerowej i kreatywnym wykorzystaniem zasobów Internetu. W planie, mamy również, warsztaty budowania z klocków lego - podsumowuje Aleksandra Bzowska.

Szczegółowy plan wydarzeń w załącznikach.