Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Aktywne Dni Jaworzna

23 lipca 2012, 12:55


Trzy dni niezwykłych wrażeń z pogranicza zróżnicowanych, artystycznych nurtów i zastrzyk pozytywnej, sportowej energii. Tegoroczną edycję Dni Jaworzna można streścić w trzech hasłach - Włącz się! Baw się! Rusz się!.

Formuła imprezy była wyjątkowa. Obok oferty kulturalnej skierowanej do miłośników sztuki i fanów muzyki w najlepszym wydaniu, kryjącej się pod wspólnym hasłem „Baw się!” - przygotowano coś specjalnego dla aktywnych mieszkańców miasta.
Wszystko po to, by zachęcić ich do wyjścia z domu i rozszerzyć ofertę, kojarzoną dotąd wyłącznie z plenerowym graniem.

Marcin Marzyński, naczelnik Biura Promocji i Informacji: „Dni miast po pierwsze nie różnią się od siebie, a po drugie polegają na tym żeby zaproponować mieszkańcom swoisty festyn z trzema, czterema zespołami i rozejściem się do domów. Nam natomiast zależało na tym, aby tych mieszkańców integrować. Zrobiliśmy w tym roku pierwszy krok, zmieniliśmy nieco formułę Dni Jaworzna, mamy nadzieję, że w kolejnych latach uda nam się tę formułę rozszerzyć, po to właśnie aby tych mieszkańców integrować, a po drugie ich aktywizować”.

Podobnie uważa Weronika, która na koncert wybrała się z przyjaciółmi. Jej zdaniem taka impreza to świetny pomysł.

Magda: „Można spędzać ze znajomymi dużo czasu, bawić się dobrze no i poznawać nowych ludzi na przykład”

Można również spędzać czas aktywnie. Wachlarz możliwości zaoferowanych pod hasłem „Rusz się!” był bardzo szeroki.

Mirosław Ciołczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury i Sportu: „Tegoroczne dni miasta to przede wszystkim aktywność mieszkańców. Przedstawiliśmy im wiele propozycji rekreacyjnych i bardzo się cieszymy, bo aktywnie wzięli w nich udział. Były i rozgrywki w grach zespołowych jak siatkówka, koszykówka, piłka nożna, były też propozycje dla tych, którzy chcą i lubią jeździć na rowerze, były też inne propozycje w sumie ponad tysiąc mieszkańców wzięło udział w tych wszystkich naszych propozycjach”.

Ale to nie wszystko. Specjalną ofertę przygotowano także dla tych, którzy koncentrują się na pracy i rozwoju zawodowym. Do 15 sierpnia trwa konkurs pod nazwą „Filmowy casting dla ludzi z energią”, którego ideą jest promocja utalentowanych jaworznian. Wystarczy nagrać krótką prezentację, wrzucić ją na profil miasta na facebooku i zbierać znaczki „Lubię to!”

Marcin Marzyński, naczelnik Biura Promocji i Informacji: „Zwycięzca konkursu otrzyma niekonwencjonalną nagrodę, mianowicie będzie to coś w rodzaju multimedialnego CV. Nagramy z tą osobą trzyminutowy, profesjonalny film który będzie promował tą osobę z elementami Jaworzna, tak aby ten film również dla nas był swoistą wizytówka miasta, miasta w którym mieszkają ludzie z energią.

Energią, którą podczas tegorocznych Dni Jaworzna udzieliła się wszystkim. Niezależnie od wieku, zainteresowań i pomysłów na spędzanie wolnego czasu.