Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Festiwal Energii 2012

23 lipca 2012, 12:50

Piąta edycja Festiwalu Energii przeszła do historii. Dla uczestników imprezy przygotowano w tym roku niemal 11 godzin atrakcji na dwóch scenach. Wśród nich znalazły się porywające wizualizacje, impreza klubowa pod gigantycznym namiotem, koncerty gwiazd muzyki oraz zapierające dech w piersiach show pirotechniczne. Mimo niesprzyjającej aury publiczność nie zawiodła i na Stadionie Miejskim, w fantastycznej atmosferze, bawiło się siedem tysięcy osób.

W tym roku festiwal odbył się na dwóch równoległych scenach - głównej i klubowej. Energetyczne granie rozpoczęło się o 17:00, gdzie na dużej scenie publiczność rozgrzewali DJ-e: Grizzulah i Cheeba.

Później na scenie pojawiła się Monika Brodka, młoda gwiazda z wielkim artystycznym dorobkiem. Jej oryginalna twórczość w połączeniu z wyjątkowym głosem, dziewczęcym wdziękiem i świeżością zaskarbiły sobie serca słuchaczy.

Kolejną gwiazdą na festiwalowej scenie była grupa Afromental - czyli siedmiu pełnych energii i bardzo uzdolnionych mężczyzn, którzy dosłownie zawładnęli sceną. Ich muzyka, stanowiąca wyjątkowe połączenie kilku stylów, porwała publiczność. Świetnie śpiewający i równie dobrze tańczący frontmani grupy "złapali" wyjątkowy kontakt z publicznością porywając do zabawy cały stadion. Po żywiołowym koncercie artyści chętnie ruszyli na spotkanie z wiernymi fanami. W wyśmienitych nastrojach, cierpliwie rozdawali autografy i pozowali do zdjęć, ku uciesze zwłaszcza żeńskiej części widowni.

Następna gwiazda wieczoru - zespół Wilki, na polskiej scenie rockowej gości od ponad dwudziestu lat, a ich przeboje zna cała Polska. Od pierwszych chwil występu wokalista zespołu - Robert Gawliński prowadził dialog z publicznością, chętnie wsłuchując się w jej życzenia, co spotkało się z jej entuzjastyczną reakcją. Cały stadion wspólnie śpiewał największe hity zespołu, a szczególny aplauz wywołała słynna "Baśka".

Z kolei fani rytmów elektronicznych i tanecznych mogli się bawić pod ogromnym namiotem o powierzchni 2000 metrów kwadratowych, gdzie odbyła się już piąta edycja Tauron Videozone Festival. Impreza porwała do tańca i olśniła wizualizacjami jaworznicką publiczność, które wyświetlano na gigantycznym ekranie panoramicznym. W namiocie festiwalowym tłumnie zgromadzona publiczność miała okazję bawić się do elektronicznych brzmień najwyższej próby i towarzyszących im porywających setów VJ-skich.

Na scenie klubowej Videozone zagrali: technicznie doskonały Pixelord (RU), energetyczny Parker (UK), eksplodujący ethno electro powerem Gooral wraz ze swoją barwną formacją oraz Kixnare & Good Paul - absolutna świeżość dźwiękowa wprost z Krakowa. Wizualizacje na żywo wygenerowali: VJ Jago - specjalistka od wysublimowanych obrazów, którzy specjalnie dla Video Zone stworzyli unikalny stage design, bazujący na technice video mappingu.

Tradycyjnie na scenie festiwalu Videozone odbył się też międzynarodowy konkurs VJ-ski - prestiżowa, jedna z najważniejszych takich imprez w Polsce. W tegorocznej edycji udział wzięło ośmiu zawodników z Polski, Brazylii i Włoch. W wizualnej bitwie zwyciężył VJ Vigas z Brazylii, natomiast drugie miejsce zajął Polak - VJ Tak Mhm.

Jak wiadomo Festiwal Energii to nie tylko duża dawka dobrej muzyki i zmagania vj-ów w ramach mistrzostw Videozone, ale także wystrzałowe show pirotechniczne. W tym roku zadanie stworzenia niezapomnianego widowiska zostało powierzone firmie Surex, która może pochwalić się renomą na arenie międzynarodowej. Do ich największych osiągnięć należy zdobycie I miejsca w Europejskich Mistrzostwach Widowisk Pirotechnicznych w 2011 roku. I jak na mistrzów przystało przygotowali porywające show. Pokazowi fajerwerków towarzyszyła zsynchronizowana muzyka, co w finalnym efekcie dało ekscytujące, piękne widowisko.

Impreza obfitował w gwiazdy, dobrą muzykę, dużo pozytywnej energii i emocje, a najbardziej wytrwali festiwalowicze bawili się do białego rana.