Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Dyżur telefoniczny eksperta ZUS w sprawie tarczy antykryzysowej

27 kwietnia 2020, 08:10

Dyżur telefoniczny eksperta ZUS w sprawie tarczy antykryzysowej - fot. ZUS

Dyżur telefoniczny eksperta ZUS w sprawie tarczy antykryzysowej - fot. ZUS

Oddział ZUS w Chorzowie uruchamia kolejny dyżur telefoniczny dla przedsiębiorców z województwa śląskiego. 30 kwietnia (w czwartek) w godz. od 12.00 do 14.00 eksperci ZUS odpowiedzą na pytania dotyczących wsparcia jakie można uzyskać w ramach przepisów tarczy antykryzysowej.

- Poprzednie porady cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Specjaliści praktycznie nie odkładali słuchawki ani na moment, bo telefon dzwonił non stop. Zdajemy sobie sprawę, że pytań i wątpliwości jest wiele, dlatego uruchamiamy kolejny dyżur telefoniczny, by odpowiedzieć na pytania śląskich przedsiębiorców - mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie śląskim.

Po raz kolejny główne temat dyżuru to wsparcie dla przedsiębiorców w ramach przepisów tarczy antykryzysowej. Zwolnienie z obowiązku opłacenia należności z tytułu składek za marzec, kwiecień, maj 2020 r., świadczenie postojowe dla osób wykonujących umowy cywilnoprawne i osób prowadzących działalność gospodarczą, ulgi w opłacaniu składek bez opłaty prolongacyjnej - odroczenie terminu płatności lub rozłożenie na raty należności z tytułu składek - to te przepisy wzbudzają najwięcej pytań. Dlatego 30 kwietnia, w godz. od 12.00 do 14.00 zapraszamy do kontaktu z ekspertami ZUS pod numerem telefonu: 32 34 90 626. Pracownicy chorzowskiego ZUS w prosty sposób wyjaśnią nowe przepisy, podpowiedzą z jakiej ulgi można skorzystać i jakie są terminy na złożenie wniosków.