Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Trwa kluczowy etap rozruchu bloku

2 października 2019, 14:31

fot. Materiały Nowe Jaworzno Grupa Tauron Sp. z o.o.

fot. Materiały Nowe Jaworzno Grupa Tauron Sp. z o.o.

Na terenie budowy bloku 910 MW w Jaworznie trwa proces dmuchania kotła i rurociągów parowych. Ma to na celu oczyszczenie powierzchni części ciśnieniowej bloku z ewentualnych zanieczyszczeń pozostałych po montażu mechanicznym.

Każdy cykl dmuchania kotła i rurociągów odbywa się dwa razy dziennie i każdorazowo trwa do 20 minut. Spółka Nowe Jaworzno Grupa TAURON w swoim komunikacie przeprasza za związane z tym procesem  niedogodności i zapewnia, że dołoży wszelkich starań, by kończyć go o możliwie jak najwcześniejszych porach, aby był jak najmniej uciążliwy dla mieszkańców.

„Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość, działania w tym zakresie planujemy zakończyć do połowy października” informuje spółka.


Nowe Jaworzno Grupa TAURON wyjaśnia też, że okresowo podwyższony poziom hałasu to efekt wymogów technologicznych w procesie dmuchania, By dał on oczekiwany efekt oczyszczenia, do jego przeprowadzenia należy zastosować parę o odpowiednich parametrach, tj. ciśnienie i temperatura pary muszą być na tyle wysokie, aby były w stanie usunąć wszystkie zanieczyszczenia stałe z układów bloku.

Okresowy, kontrolowany wydmuch pary do atmosfery przez systemy wydmuchowe (tłumiki hałasu) zaplanowany jest przez spółkę do połowy października. Intensywne wyrzuty pary przewidywane są w godzinach od 12.00 do 17.00.