Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Klucze do mieszkań na ul. Św. Wojciecha wręczone

17 lutego 2016, 09:50

We wtorek, 16 lutego Zastępca Prezydenta Miasta Monika Bryl wręczyła nowym lokatorom klucze do mieszkań w świeżo zakończonej inwestycji przy ul. Św. Wojciecha. Jaworznickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego oddało tutaj do użytku kolejne trzy bloki z 27 lokalami na wynajem. To III etap inwestycji pn. "Osiedle przy ul. św. Wojciecha w Jaworznie", obecnie w budowie jest ciągle ostatnia faza tego projektu.

Osiedle przy ul. Św. Wojciecha to przestronne i funkcjonalne mieszkania 1, 2 i 3-pokojowe o powierzchniach od 38,53 - 71,90 m2 - wszystkie posiadają pomieszczenia gospodarcze. Lokale na parterze mają własne tarasy z ogródkiem (50 m2), a na pozostałych kondygnacjach - balkony. Osiedle to także kompletna infrastruktura drogowo-parkingowa. Na planowane 123 mieszkania, docelowo będzie tu aż 180 miejsc parkingowych. Do dyspozycji mieszkańców będzie także plac zabaw dla dzieci i boisko sportowe.

Od samego początku realizacji, to przedsięwzięcie cieszy się ogromnym zainteresowaniem - komentuje Janusz Łach, prezes zarządu JTBS. - O sukcesie wynajmu i sprzedaży decyduje nie tylko atrakcyjna cena, ale przede wszystkim lokalizacja - zielona, spokojna dzielnica sprzyjająca wypoczynkowi i rekreacji.

Oddane w tym tygodniu do użytku mieszkańców lokale powstały w ramach III etap inwestycji pn. "Osiedle przy ul. św. Wojciecha w Jaworznie". Wcześniej, w ramach dwóch zakończonych faz projektu, klucze do nowych mieszkań odebrały 64 osoby. W trakcie realizacji cały czas jest finałowy etap przedsięwzięcia.

  • I etap - 24 mieszkania na własność - oddano do użytku w 2014 r.- sprzedane w 100 proc.,
  • II etap - 40 mieszkań na własność - oddano do użytku w 2015 r. - sprzedane w 100 proc,
  • III etap - 27 mieszkań na wynajem - oddano do użytku 16 lutego 2016 r. - wynajęte w 100 proc,
  • IV etap - 32 mieszkania na własność - planowany termin przekazania kluczy - wrzesień 2016 r.

Powstające w ramach IV etapu mieszkania to ostatnia szansa na kupno od JTBS mieszkania na własność, gdyż kolejne przedsięwzięcie spółki - Osiedle "Sfera" - w założeniach ma być realizowane całościowo w systemie na wynajem.

- Spółka jest już właścicielem gruntu, posiada dokumentację projektową dla pierwszych 84 z ponad 400 planowanych do wykonania mieszkań oraz pozwolenie na budowę.Teraz przygotowujemy się do złożenia wniosku o dofinansowanie inwestycji ze środków BGK. Ostatnim elementem tej misternej układanki będzie przetarg na wykonanie I etapu - informuje prezes Janusz Łach.

JTBS ma jeszcze w zanadrzu także kolejne przedsięwzięcie - modernizację pawilonu handlowego "Słoneczna" na Podwalu, tu jednak oczekuje na stosowną uchwałę Rady Miejskiej w kwestii zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek