Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Utrudnienia w ruchu w Śródmieściu

15 czerwca 2015, 12:13

W związku z realizacją inwestycji pn. "Przebudowa i modernizacja ul. Królowej Jadwigi wraz z przebudową skrzyżowania ul. św. Wojciecha i Placu św. Jana w Jaworznie", w poniedziałek - 22 czerwca - zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu w centrum miasta. W rejonie kolegiaty, modernizowane drogi będą całkowicie wyłączone z ruchu.

Na czas realizacji projektu, nieprzejezdne będą fragmenty ulic Królowej Jadwigi (od ul. św. Wojciecha do ul. Farnej) oraz św. Wojciecha (od rynku do ul. 3 Maja). Dodatkowo ul. św. Wojciecha, na odcinku od ul. 3 Maja do ul. Obrońców Poczty Gdańskiej stanie się jednokierunkowa, a na zachodnim pasie jezdni pojawią się miejsca parkingowe. Ulica Królowej Jadwigi - na odcinku od ronda WOŚP do ul. Farnej, będzie przejezdna tak jak do tej pory, natomiast objazd do ul. św. Wojciecha będzie poprowadzony ulicami: Paderewskiego, Broniewskiego i 3 Maja. Taką samą trasą będą się także poruszały autobusy PKM, dlatego mieszkańcy będą musieli zwracać uwagę na oznakowanie wyznaczające "strefy" zakazu postoju i zatrzymywania się. Ubytek miejsc postojowych na trasie poruszania się autobusów, zrekompensuje wyznaczenie dodatkowego parkingu na ul. św. Wojciecha.

Objazd "w drugą stronę", tj. od Warpia i Podwala do Centrum będzie się natomiast odbywał ulicami: Obrońców Poczty Gdańskiej, Stojałowskiego, Sądowa, Biała i Narutowicza. Dodatkowo należy zaznaczyć, że zamknięcie rejonu prac spowoduje iż "ślepymi" staną się ulice Krótka i św. Barbary. Warto też wspomnieć, że dojazd pojazdów budowy oraz zaopatrzenia do punktów handlowych w strefie prac będzie możliwy tylko od strony ul. Królowej Jadwigi.

Planuje się, że prace w ramach tego projektu będą prowadzone do końca sierpnia. Tak samo długo będzie obowiązywała zmieniona organizacja ruchu. Po remoncie, połączenie ulic św. Wojciecha, Królowej Jadwigi i Placu Jana będzie miało charakter zwykłego skrzyżowania trójwlotowego. Ulica Królowej Jadwigi stanie się dwukierunkowa na całej długości, a w rejonie kościoła pojawią się nowe miejsca parkingowe i zielony skwerek. Ponadto w ramach remontu przewidziana jest m.in. wymiana warstwy ścieralnej nawierzchni bitumicznych oraz korekta chodników wraz z wymianą nawierzchni brukowych z kostki betonowej.

Obrazek