Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Efekty JBO 2014

31 grudnia 2014, 12:38

I edycja Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego dobiegła niemal końca. Po całym szeregu konsultacji społecznych oraz przeprowadzeniu pełnej procedury związanej z naborem wniosków, ich weryfikacją, a w końcu wyborem zwycięskich zadań w 2013 r., rok 2014 poświęcony był na wykonanie przedsięwzięć wskazanych przez mieszkańców. W sumie do realizacji trafiło 29 projektów.

Przypomnijmy, że w ramach I edycji JBO mieszkańcy 13 obszarów konsultacyjnych spośród ponad stu zgłoszonych propozycji wskazali do realizacji 15 najlepszych projektów. Wśród zwycięskich przedsięwzięć z ubiegłego roku zdecydowany prym wiodły projekty związane ze sportem i rekreacją. Aż 13 z 15 pomysłów dotyczyło budowy lub modernizacji boisk i placów zabaw. Wśród wybranych propozycji znalazły się także: projekt modernizacji strażnicy OSP oraz organizacja festynu rodzinnego.

W ramach pierwszej edycji JBO, udało się także wybrać do realizacji 14 zadań dodatkowych, które zostały wyłonione m.in. po konsultacji z mieszkańcami danych obszarów. "Ponadprogramowe" projekty sfinansowano z niewykorzystanych środków, zaoszczędzonych przy wykonywaniu pierwotnie wybranych zadań, w konkretnym obszarze. Jedno z przedsięwzięć dodatkowych nie mogło być ze względów proceduralnych zakończone w tym roku, jednak jego realizacja nie jest zagrożona i będzie sfinalizowana w roku 2015.

W sumie, za kwotę 2 021 425 zł, przeznaczono do realizacji 29 przedsięwzięć w 13 obszarach konsultacyjnych.

Pełną listę zrealizowanych projektów, wraz z galeriami zdjęć, można znaleźć na stronie poświęconej Jaworznickiemu Budżetowi Obywatelskiemu - jbo.jaworzno.pl.
Szczegółowy wykaz przedsięwzięć, kosztów i terminów realizacji zadań I edycji JBO dostępny jest natomiast w załączonym dokumencie.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek