Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Remonty pustostanów

13 października 2014, 09:35

Jednym ze sposobów na pozyskanie mieszkań do zasiedlenia jest remont pustostanów. W tym roku Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych remontuje rekordową liczbę niezamieszkałych lokali.

Co roku MZNK wykonuje remonty w pustostanach. Niezamieszkałe i zdewastowane lokale dostosowywane są do potrzeb przyszłych lokatorów.

- Tego typu prace wymagają sporych nakładów finansowych. Remont jednego pustostanu, to w zależności od potrzebnych do wykonania robót koszt od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych - wyjaśnia Piotr Jamróz, rzecznik prasowy MZNK. - Mieszkania wymagają najczęściej naprawy podłóg i odnowienia ścian, bardzo często potrzebna jest również wymiana instalacji elektrycznej oraz okien. W wielu przypadkach wykonywany jest także kapitalny remont łazienki wraz z wymianą armatury.

W tym roku remonty pustostanów zostały podzielone na kilka postępowań przetargowych. W maju i czerwcu wykonano remont dziesięciu pustostanów. Są to lokale w budynkach przy ulicy Dwornickiego 10, Krasickiego 7, Okrężnej 9, Jagiellońskiej 21 (dwa lokale), Partyzantów 1, Partyzantów 36, Warskiego 13, Powstańców Śląskich 8 i Powstańców Śląskich 9. Realizacja zadania kosztowała ponad 134 tys. zł.

We wrześniu i październiku zostały ogłoszone trzy kolejne przetargi na remonty pustostanów. Pierwsze z postępowań, na remont 8 lokali zostanie prawdopodobnie unieważnione. Jedyna oferta, jaka wpłynęła znacznie przewyższała ilość pieniędzy zabezpieczonych na realizację zadania. Dwa kolejne postępowania trwają. Otwarcie ofert zaplanowane jest kolejno na 13 i 17 października. Łącznie w obu zadaniach ma zostać wyremontowanych 25 mieszkań. W przygotowaniu jest kolejny przetarg, w którym do remontu przeznaczono 9 lokali mieszkalnych oraz jeden lokal użytkowy.

Wszystkie zamówienia MZNK można na bieżąco śledzić na stronie internetowej www.mznk.jaworzno.pl, w zakładce Zamówienia Publiczne. Przedsiębiorcy zainteresowani udziałem w przetargach mogą wcześniej zobaczyć mieszkania przeznaczone do remontu. W tym celu należy skontaktować się z Biurem Obsługi Mieszkańców I przy ul. Matejki 24, tel. 32 754 10 50 (administrowany rejon - centrum, OTK, Azot, Podwale, Jeleń) lub z Biurem Obsługi Mieszkańców II przy ulicy Jagiellońskiej 70, tel. 32 617 72 80 (administrowany rejon - Szczakowa, Pieczyska, Osiedle Stałe, Ciężkowice).