Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Jaworzno w ujęciu timelapse

22 czerwca 2012, 13:05

Dla mieszkańców, którzy chcą sobie przypomnieć, jak wyglądała realizowana w ubiegłym roku przebudowa ul. Grunwaldzkiej na Leopoldzie, przygotowaliśmy kolejny film w technologii timelapse. W niespełna pięciominutowym materiale można zobaczyć jak dokładnie przebiegały kolejne etapy trwającej kilka miesięcy inwestycji.

Zdjęcia wykorzystane w filmie wykonywane były na przestrzeni pięciu miesięcy - od początku sierpnia do końca grudnia 2011 r. Natomiast sama inwestycja, będąca częścią V etapu projektu Miasto Twarzą do Autostrady, trwała od lipca. W pierwszym etapie robót budowane było nowe przejście podziemne w rejonie targowiska "Manhattan". Prawie jednocześnie wykonywane były także prace drogowe widoczne na filmie.

W tym roku, po zakończeniu modernizacji DK79 na Osiedlu Stałym, rozpoczął się główny element prac w ramach V etapu projektu MTdA, który przewiduje m.in. powstanie nowego, dwujezdniowego odcinka drogi o długości 1300 metrów - od przejścia podziemnego na Osiedlu Stałym do wjazdu pod Urząd Skarbowy - wraz z budową nowego "tunelu", chodników, ścieżek rowerowych oraz infrastruktury technicznej, tj. sieci wodociągowej, sanitarnej, kanalizacyjnej, deszczowej, elektroenergetycznej i teletechnicznej. Istniejąca droga nie nadawała się do remontu, gdyż jej konstrukcja nie miała wystarczającej nośności. Nowa będzie wykonana zgodnie ze współczesnymi normami i z najwyższej jakości materiałów.


W ramach inwestycji - na skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej z ul. Szczakowską pojawią się dodatkowe pasy ruchu dla skręcających, zmiennoczasowa sygnalizacja świetlna oraz nowoczesne oświetlenie uliczne. Dzięki temu nie tylko znacznie poprawi się poziom bezpieczeństwa na tym odcinku, ale również znikną korki na samym skrzyżowaniu. Ten etap prac można obecnie obserwować w zakładce "Widok z kamer" na miejskiej stronie internetowej - www.um.jaworzno.pl. Po zakończeniu robót także z tego miejsca powstanie timelepse.

Zachęcamy także do obejrzenia filmu timelapse z Osiedla Stałego!