Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/mediapartner/public_html/core/04_frontend/04_01_display.php on line 348

Pytania dot. sytuacji w górnictwie i Sztabu Kryzysowego

15 czerwca 2020

Zamieszczamy treść korespondencji: 14 czerwca 2020 r. pocztą mailową, do Urzędu Miejskiego w Jaworznie wpłynęło poniższe zapytanie redaktora naczelnego gazety "Co Tydzień" Pana Franciszka Matysika (pisownia oryginalna) treść maili wg chronologii:


pon., 15 cze 2020, 16:24 użytkownik Maciej Zaremba <maciej.zaremba@um.jaworzno.pl> napisał:

Panie Franciszku,

odsyłam do pierwszej odpowiedzi, bo Pan nadal kieruje pytania do niewłaściwego adresata. Zachęcam także do sprawdzenia w obowiązujących aktach prawnych, jaki jest podział kompetencji.

Pozdrawiam,
Maciej Zaremba

* * *

Od: "fmatysik" <fmatysik@gmail.com>
Do: "maciej zaremba" <maciej.zaremba@um.jaworzno.pl>
DW: "Łukasz Kolarczyk" <lukasz.kolarczyk@um.jaworzno.pl>, "redakcja" <redakcja@um.jaworzno.pl>
Wysłane: poniedziałek, 15 czerwca, 2020 16:01:52
Temat: Re: Sztab kryzysowy - kopalnia

Panie Macieju jeśli efektem działania sztabu są jedynie komunikaty na stronie to kiepsko.
Odbieramy wiele informacji od zanipokojonych górników i ich rodzin. Wiele osób miało kontakt z zakażonymi górnikami i było to dużo wcześniej niż 6 dób temu.
Testy wyizolowanym osobom nie zostały jeszcze wykonane.
Czy bierzecie odpowiedzialność za tą opieszałość? Jeśli za kilka dni będzie kilkadziesiąt zakażeń to będzie znaczyło że reakcja była zbyt późna. Na tą chwilę wygląda że reakcji nie ma żadnej.


Pozdrawiam

* * *

pon., 15 cze 2020, 15:43 użytkownik Maciej Zaremba <maciej.zaremba@um.jaworzno.pl> napisał:

Panie Franciszku,

to "rozumienie" jest niewłaściwe, ponieważ Sztab "nie był na długim weekendzie". Co to za założenie?

Z przyjemnością pomogę Panu w dalszym gromadzeniu zweryfikowanych faktów, tj. wg informacji PSSE (na dzisiaj) mamy potwierdzone 2 przypadki zakażenia w jaworznickim zakładzie górniczym spółki Tauron. Koordynator Sztabu, Pan Generał Janusz Skulich jest w stałym kontakcie z przedstawicielami Zakładu i służbami. Tym samym Sztab - co oczywiste! - posiada wiedzę o aktualnej sytuacji.

Pozdrawiam,
Maciej Zaremba

* * *

Od: "fmatysik" <fmatysik@gmail.com>
Do: "maciej zaremba" <maciej.zaremba@um.jaworzno.pl>
DW: "Łukasz Kolarczyk" <lukasz.kolarczyk@um.jaworzno.pl>, "redakcja" <redakcja@um.jaworzno.pl>
Wysłane: niedziela, 14 czerwca, 2020 19:36:35
Temat: Re: Sztab kryzysowy - kopalnia

Panie Macieju więc rozumiem, że sztab kryzysowy był na długim weekendzie i nie spotykał się od środy. Wg państwa nie ma kryzysu związanego z zakażeniami na kopalni? Jeśli jest inaczej proszę o informacje.

PS. Czy moje konto na Facebooku na profilu Miasto Jaworzno jest zablokowane? Z mojej perspektywy wygląda na to że tak. Dlaczego tak jest?

* * *

niedz., 14 cze 2020, 19:18 użytkownik Maciej Zaremba <maciej.zaremba@um.jaworzno.pl> napisał:

Szanowny Panie Redaktorze

Zakres działania Sztabu określony jest w Zarządzeniu Nr ZK.0050.119.2020 Prezydenta Miasta Jaworzna z dnia 4 kwietnia 2020 r., w sprawie powołania Sztabu Kryzysowego COVID-19 Jaworzno.

Na ustaleniach z pracy Sztabu opiera się praca służb miejskich, w tym Urzędu Miasta. Bieżące informacje o funkcjonowaniu miasta w dobie koronawirusa można uzyskać z codziennych raportów publikowanych na stronie Urzędu Miejskiego  oraz z cyklicznych raportów przygotowywanych na sesję Rady Miejskiej w Jaworznie.

Sztab, jako organ doradczy Prezydenta, nie ma możliwości ani uprawnień, by wkraczać w kompetencje i zadania przypisane - organom, jednostkom czy też przedsiębiorstwom - przez akty prawa powszechnie obowiązującego.

Właściwym adresatem Pańskich pytań powinny być odpowiednie władze sanitarno-epidemiologiczne oraz organy kierujące spółką.

Z poważaniem
Maciej Zaremba

* * *

Od: "Franciszek Matysik" <fmatysik@gmail.com>
Do: "Maciej Zaremba" <maciej.zaremba@um.jaworzno.pl>, "Łukasz Kolarczyk" <lukasz.kolarczyk@um.jaworzno.pl>, "redakcja" <redakcja@um.jaworzno.pl>
Wysłano: niedziela, czerwca 14, 2020 02:47:31 PM
Temat: Sztab kryzysowy - kopalnia

Witam, kiedy odbyła się oststnia narada sztabu kryzysowego związanego z epidemią?

Czy zespół podjął jakieś decyzję na temat wykonania badań górników z jaworznickich kopalni?

Kiedy zostaną wykonane badania górników którzy mieli kontakt z zakażonym górnikiem?

Zaznaczam, że wynik drugiego testu był znany w piątek około południa więc podejrzewam że po pierwszym teście procedury powinny być przygotowane, a sytuacja omówiona przez sztab.

Mamy niestety informacje, że e do wytypowanych przez kopalnie górników nikt nie zgłosił się z sanepidu nie mówiąc o pobraniu materiałów do testów.

Proszę o pilną odpowiedź. Zdaje sobie sprawę że jest niedziela ale rozumiem że sztab kryzysowy w takiej sytuacji nie jest na długim weekendzie.