Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Jaworzno dla WOŚP!

31 stycznia 2022, 07:01

Jaworzno dla WOŚP!

Jaworzno dla WOŚP!

Wczoraj odbył się jubileuszowy 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem "Przejrzyj na oczy!". Zebrane w tym roku pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie okulistyki dziecięcej. Już po raz 13. w Jaworznie podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostało wylicytowane rondo. Tym razem na rzecz fundacji przekazanie zostanie aż 33 300 zł!

Jaworznianie co roku chętnie wspierają dzieło Jerzego Owsiaka. W akcję włącza się mnóstwo wolontariuszy oraz sami mieszkańcy. Od 2010 roku w naszym mieście można wylicytować… rondo. Obiekt na skrzyżowaniu ulic Królowej Jadwigi, Grunwaldzkiej i Kolejowej na rok przez może nosić nazwę, którą nada mu osoba wygrywająca aukcję. Jaworznickie rondo nosiło już imiona Energetyków i Górników, Magików, Intern@utów, Smoków, Jeffa Hannemana, Baniek Mydlanych, Bańki Mydlanej, Slime i Pracowników Służby Zdrowia. Na nową nazwę wylicytowanego ronda będziemy musieli poczekać, jednak wiadomo już, że jego "właściciel" się nie zmienił - po raz ósmy możliwość nadania nazwy rondu wygrał Jakub Bochenek z firmy TUBAN.

Aukcja ronda była jedną z wielu podczas tegorocznego finału WOŚP w Jaworznie. Internauci mogli również powalczyć o m.in. konstrukcję szkieletową domku drewnianego czy trening personalny. W niedzielę, 30 stycznia 2022 r. na terenie całego miasta kwestowali też wolontariusze. Wiadomo już, że uzbierana łączna kwota jest rekordowa i wyniosła ponad 240 tys. zł. W tegorocznym finale Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbierała środki na wsparcie okulistyki dziecięcej.