Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Jaworzno ponownie rozbłyśnie ze Świąteczną MegaMocą

8 grudnia 2021, 13:00

Jaworzno ponownie rozbłyśnie ze Świąteczną MegaMocą - fot. TAURON Wytwarzanie

Jaworzno ponownie rozbłyśnie ze Świąteczną MegaMocą - fot. TAURON Wytwarzanie

Do Jaworzna powraca Świąteczna MegaMoc. W piątkowe i sobotnie popołudnie (10 i 11 grudnia) w okolicach Rynku w Jaworznie zagości magia Świąt Bożego Narodzenia. Radość i zabawa, uśmiechy na twarzach dzieci i dorosłych, światło, nadzieja, wspólne kolędowanie - będzie wszystko! I o wiele więcej!

Organizowana z inicjatywy TAURON Wytwarzanie Świąteczna MegaMoc już po raz trzeci zawita do Jaworzna. W piątek zabawę rozpocznie doskonale znany wszystkim świąteczny pociąg, który wraz z prowadzącym go Elfem zaprosi na przejażdżkę po mieście. Mali i duzi pasażerowie, jak co roku, będą mogli wspólnie śpiewać kolędy i popularne świąteczne piosenki. Kiedy zacznie zapadać zmierzch, rozświetli się fasada Muzeum Miasta Jaworzna, a zimowe i świąteczne wzory zatańczą na ścianach budynku. Na Rynku i w okolicach Miejskiej Biblioteki Publicznej pojawią się instalacje świetlne, które stanowić będą piękne tło do pamiątkowych zdjęć.

W sobotę atrakcji będzie jeszcze więcej. Na Rynku stanie przepiękna wenecka karuzela. Taki widok niewątpliwie przywoła wspomnienia z lat dziecięcych u starszych, a najmłodszym pozwoli przeżyć niezapomniane chwile. Świąteczny pociąg ponownie przemierzać będzie okolice, a rozśpiewani pasażerowie będą mogli podziwiać miasto w świątecznej odsłonie i pozdrawiać przechodniów. Na wszystkich czekać będzie fotobudka z dość nietypowym wyposażeniem. Jesteście ciekawi co to takiego? Musicie przyjść, żeby się przekonać! Wszyscy będą mogli zaprzyjaźnić się z przesympatycznym Tauronkiem, który będzie rozdawał dzieciom drobne świąteczne upominki.

W holu Miejskiej Biblioteki Publicznej, na głodnych wiedzy młodych naukowców, czekać będą warsztaty, podczas których edukatorzy pokażą skąd się bierze energia elektryczna i jak bezpiecznie się nią posługiwać. Bezpieczniki TAURONA pomogą zrozumieć jak działa obwód elektryczny, czy człowiek lub jabłko przewodzą prąd. A każdy wysportowany śmiałek będzie mógł na specjalnym rowerze wytworzyć energię elektryczną siłą własnych mięśni i przekonać się ile wysiłku trzeba włożyć by zapaliły się żarówki.

Wielki finał tegorocznej Świątecznej MegaMocy to zaplanowany na godzinne 18.00 występ Orkiestry Dętej TAURON Wydobycie, która rozgrzeje energetycznym, świątecznym repertuarem.

Bądźcie z nami w ten magiczny czas, zapraszamy!

Obrazek