Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Szlachetna Paczka 2021

8 grudnia 2021, 12:16

Szlachetna Paczka 2021

Szlachetna Paczka 2021

Jaworzno po raz kolejny włączyło się do świątecznej akcji "Szlachetna Paczka", której wielki finał w naszym mieście odbędzie się 11 grudnia. W dwudziestej edycji kampanii na terenie Jaworzna wsparcie uzyskało wiele rodzin. Jak co roku w pomoc dla jednej z jaworznickich rodzin włączyli się również pracownicy Urzędu Miejskiego w Jaworznie, którzy na potrzeby rodziny zebrali kwotę ponad pięciu tysięcy złotych.

W środę, 8 grudnia - koordynatorzy zbiórki w Urzędzie Miejskim w Jaworznie - pracownicy Wydziału Promocji, Kultury i Sportu oraz Wydziału Współpracy Społecznej i Gospodarczej spotkali się z Zastępcą Prezydenta Miasta Łukaszem Kolarczykiem i z pomocą funkcjonariuszy Straży Miejskiej przygotowali paczki z zakupionymi dla rodziny prezentami.

Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy - realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. W Jaworznie akcja jest organizowana od ośmiu lat. W Szlachetnej Paczce prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy. O potrzebach tych dowiadują się wolontariusze, którzy sami w swoich społecznościach poszukują rodzin dotkniętych biedą, odwiedzają je i pytają o to, czego im najbardziej brakuje. Około miesiąca przed Bożym Narodzeniem informacje te są umieszczane w anonimowej bazie internetowej, by darczyńca mógł wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej paczkę na święta.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek