Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Osiedle SFERA: oddano ostatnie mieszkania

24 listopada 2021, 13:41

Osiedle SFERA

Osiedle SFERA

W tym tygodniu Jaworznickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego wręcza nowym lokatorom klucze do mieszkań w zakończonej inwestycji przy ul. Kamila Wachlowskiego. Spółka oddała tutaj do użytku kolejne bloki z 63 lokalami na wynajem. To ostatni etap inwestycji, w ramach której wybudowano łącznie 375 mieszkań, w tym 306 na wynajem. Z lokatorami, którzy odbierali dzisiaj klucze, spotkał się Zastępca Prezydenta Miasta Łukasz Kolarczyk.

- Bardzo cieszy mnie fakt, że rynek nieruchomości w naszym mieście stale się rozwija, a oferta mieszkaniowa Jaworzna jest korzystna, atrakcyjna i zachęca do osiedlania się u nas - mówi Zastępca Prezydenta Miasta Łukasz Kolarczyk. - Inwestycje realizowane przez Jaworznickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego wpisują się w prorodzinną politykę rozwoju miasta. "Osiedle Sfera" to kolejna miejska inwestycja, która oferuje mieszkańcom doskonałe warunki do zamieszkania, z dobrą komunikacją i zapleczem rekreacyjnym.

Ostatni etap - SFERA IV to 63 mieszkania na wynajem o powierzchniach od 37 do 67 m2 i 126 miejscach parkingowych. Łącznie na terenie osiedla jest ich aż 750. Koszt IV etapu to 11 650 000 zł.

- Od samego początku realizacji to przedsięwzięcie cieszy się ogromnym zainteresowaniem - wyjaśnia Janusz Łach, prezes zarządu JTBS. - O sukcesie wynajmu i sprzedaży decyduje nie tylko atrakcyjna cena, ale przede wszystkim lokalizacja - zielona, spokojna dzielnica sprzyjająca wypoczynkowi i rekreacji.

Osiedle SFERA położone jest w centralnej części Jaworzna w pobliżu Ośrodka Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOsfera (niezwykle popularnego w regionie miejsca rekreacyjnego dla rodzin). Osiedle jest wyposażone w bardzo dobry dojazd zarówno do centrum miasta, jak i sąsiednich dzielnic, który zapewniają nowe połączenia drogowe oraz nowoczesne elektryczne autobusy PKM. Dodatkowo, do osiedla prowadzą bezpieczne ścieżki rowerowe.

SFERA to zespół domów wielorodzinnych - 6 i 11 mieszkaniowych, z dużymi balkonami i tarasami na parterach. W ww. budynkach znajdują się przestronne i funkcjonalne mieszkania 1-, 2- i 3-pokojowe. W ramach tego przedsięwzięcia powstały także place zabaw i siłownia "pod chmurką". Mieszkańcy mają również możliwość korzystania z szybkiego Internetu doprowadzonego światłowodami.

W ramach współpracy jaworznickiego TBS Sp. z o. o. z Muzeum Miasta Jaworzna i Akademią Sztuk Pięknych osiedle jest miejscem ekspozycji unikatowych instalacji artystycznych.

Przypomnijmy, że "Osiedle Sfera" to największa inwestycja mieszkaniowa od czasów budowy osiedla Gigant w latach 80-90 XX w. Łącznie JTBS zbudowało już w Jaworznie 1008 mieszkań.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek