Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Muzyczna podróż z Marcinem Wyrostkiem

4 listopada 2021, 07:00

Muzyczna podróż z Marcinem Wyrostkiem

Muzyczna podróż z Marcinem Wyrostkiem

ATElier Kultury w Jaworznie zaprasza na kolejny koncert Orkiestry Kameralnej Archetti, który odbędzie się w piątek, 12 listopada 2021 roku o godzinie 18:00 w sali koncertowej Młodzieżowego Domu Kultury przy ulicy Inwalidów Wojennych 2.

Wydarzenie niecodzienne, obfitujące w energetyczne kompozycje i ciekawe aranżacje. Będzie to jedyna w swoim rodzaju muzyczna podróż w wykonaniu wspaniałych artystów. Na jednej scenie wystąpi akordeonista Marcin Wyrostek z Zespołem Corazon oraz Orkiestrą Kameralna Archetti pod batutą Mieczysława Ungera. Listopadowy koncert w Jaworznie to nie pierwsza współpraca tych artystów, kilkukrotnie koncertowali już wspólnie, zawsze z dużym sukcesem i uznaniem publiczności.

Marcin Wyrostek & CORAZON powstał w wyniku fascynacji muzyką argentyńską i latynoamerykańską, która zainspirowała muzyków do tworzenia tang we własnych jazzowych i musicalowych aranżacjach. Doprowadziło to do powstania w 2010 roku płyty “Magia del Tango”, która finalnie osiągnęła status potrójnej platyny. Początkowo repertuar zespołu oparty był na kompozycjach Astora Piazzoli i Richarda Galiano. Bałkańskie fascynacje sekcji rytmicznej zespołu przyczyniły się do nagrania w 2011 roku ethno-folkowej płyty “Coloriage” (podwójna platyna). Efektem tej fuzji muzycznych pragnień był wydany w 2015 roku album “For Alice”, będący autorskim podsumowaniem Marcina jego dotychczasowych doświadczeń muzycznych, w tym licznych występów z orkiestrami kameralnymi i symfonicznymi. Obecnie w repertuarze zespołu pojawiły się także utwory z najnowszej płyty Marcina Wyrostka “Polacc” uzupełniając wcześniejszy międzynarodowy repertuar o muzykę o korzeniach polskich.

Marcin Wyrostek - akordeon, Marcin Jajkiewicz - wokal, Mateusz Adamczyk - skrzypce, Daniel Popiałkiewicz - gitara, Bogusław Kaczmar - fortepian, Piotr Zaufal - bas, Krzysztof Nowakowski - instrumenty perkusyjne.

Bilety: 50 zł - normalny, 30 zł - ulgowy, do nabycia od 25 października w ATElier Kultury przy ul. A. Mickiewicza 2 w Jaworznie oraz na KupBilecik.pl