Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

W Jaworznie powstanie "małe" Centrum Nauki Kopernik

21 września 2021, 13:50

W Jaworznie powstanie małe Centrum Nauki Kopernik

W Jaworznie powstanie małe Centrum Nauki Kopernik

W przyszłym roku na terenie jaworznickiej GEOsfery powstanie "Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności - SOWA" czyli tzw. "małe" Centrum Nauki Kopernik. Dzięki temu w GEOsferze będzie się mieścić wystawa oraz Majsternia czyli przestrzeń swobodnego eksperymentowania.

W poniedziałek, 20 września Dyrektor Ośrodka Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOsfera w Jaworznie - Agnieszka Chećko odebrała z rąk Roberta Firmhofera - Dyrektora Centrum Nauki Kopernik w Warszawie - decyzję o powstaniu strefy w Jaworznie.

"Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności - SOWA" to wspólny projekt Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik. W jego ramach w 32 miastach w całej Polsce, w tym w Jaworznie, powstaną minicentra nauki, do których przenoszone są najlepsze doświadczenia edukacyjne i wystawiennicze warszawskiego "Kopernika".

W każdej placówce mieścić się będzie wystawa oraz Majsternia - przestrzeń swobodnego eksperymentowania, w której odbywać się będą także różnorodne zajęcia.

Wystawa składać się będzie z 15 eksponatów zaprojektowanych i zbudowanych przez zespół CNK. Będą one ukazywać zjawiska związane z różnymi dziedzinami nauki, takie jak ruch, światło czy procesy biologiczne.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek