Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Spotkanie konsultacyjne nt. połączenia kolejowego Krakowa z Olkuszem

16 września 2021, 12:00

Spotkanie konsultacyjne nt. połączenia kolejowego Krakowa z Olkuszem

Spotkanie konsultacyjne nt. połączenia kolejowego Krakowa z Olkuszem

Zarząd Województwa Małopolskiego zaprasza do uczestnictwa w spotkaniu konsultacyjnym dotyczącym utworzenia połączenia kolejowego Krakowa z Olkuszem. Konsultacje w formie zdalnej odbędzie się w najbliższy piątek, 17 września 2021 r. o godz. 17:00.

Spotkanie dotyczy projektu "Studium Planistyczno-Prognostyczne w ramach II etapu naboru do Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej - Kolej + do 2028 roku dla projektu pn. BUDOWA POŁĄCZENIA KOLEJOWEGO KRAKÓW - OLKUSZ", realizowanego na zlecenie Województwa Małopolskiego przez konsorcjum firm Infra - Centrum Doradztwa Sp. z o.o. i Instytut Kolejnictwa.

Ideą tej inwestycji jest poprawa konkurencyjności transportu kolejowego pomiędzy Krakowem i Olkuszem. Środkiem do tego celu będzie budowa łącznicy pomiędzy liniami kolejowymi 133 i 156 (Bobrowa Górka - Pieczyska), która pozwoli na ominięcie stacji kolejowej Jaworzno Szczakowa. Dzięki temu, bezpośrednie pociągi regionalne z Krakowa do Olkusza (kursujące przez Krzeszowice, Trzebinię, Bukowno) uzyskają atrakcyjny czas przejazdu, konkurencyjny wobec transportu drogowego. Elementem inwestycji ma być też budowa nowego przystanku kolejowego na linii 156, w rejonie Zalewu Sosina w Jaworznie.

Zainteresowane osoby proszone są o przesłanie zgłoszenia na adres mailowy: konsultacje.olkusz@infracd.pl, do 16 września br. (czwartek). Link do telekonferencji zostanie przesłany zgłoszonym osobom w dniu 16 września wieczorem wraz ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi projektu. Organizatorem spotkania na zlecenie Województwa Małopolskiego jest konsorcjum firm Infra - Centrum Doradztwa Sp. z o.o. i Instytut Kolejnictwa.