Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Gala Koncertowa z okazji 120-lecia miasta

13 września 2021, 12:41

Gala Koncertowa z okazji 120-lecia miasta

Gala Koncertowa z okazji 120-lecia miasta

Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert zaprasza na wydarzenia zorganizowane w ramach obchodów 120-lecia Miasta Jaworzna. Mieszkańcy będą mogli wziąć udział w wielu spotkaniach związanych z historią naszego miasta. Jednym z nich jest Gala Koncertowa w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Archetti, Orkiestry eM Band i solistów.

Niezwykły koncert w formie Uroczystej Gali odbędzie się w niedzielę, 26 września br. o godz. 18.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, gdzie na jednej scenie pojawią się muzycy jaworznickich zespołów: Orkiestry Kameralnej Archetti, Orkiestry eM Band, a także wspaniali soliści-wokaliści - Anna Surma, Wioleta Malchar, Bogumił Stelmach. Do grona wokalistów dołączy Kamil Franczak, który również wystąpi w roli konferansjera, a nad całością będzie czuwał Michał Jańczyk - dyrygent. Podczas wydarzenia usłyszą Państwo popularne kompozycje muzyki rozrywkowej oraz najpiękniejsze standardy jazzowe w ciekawych aranżacjach, m.in. Come fly with me, My way, Feeling good, a także utwory z repertuaru takich gwiazd jak ABBA, Whitney Houston czy Czesław Niemen.

Gala Koncertowa to jedna z uroczystości wpisująca się w cykl obchodów 120-lecia Miasta Jaworzna, które przypadają na rok 2021 i odbywają się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Pawła Silberta. Udział w Gali Koncertowej jest bezpłatny - wejściówki są dostępne w siedzibie ATElier Kultury przy ul. Mickiewicza 2.

Zapraszamy do zapoznania się z krótkimi sylwetkami artystów Gali:

 • Wiola Malchar - wokalistka czynnie działająca na profesjonalnej scenie teatralno-muzycznej nieprzerwalnie od 19 roku życia - debiutowała spektaklem High School Musical Disneya. Jest etatowym członkiem zespołu aktorskiego Teatru Rozrywki od 2011 roku. Prowadzi także warsztaty aktorskie i wokalne.
 • Anna Surma - absolwentka Studium Wokalno- baletowego w Gliwicach, Wydziału Nauk o Ziemi, Studium fotografii w Katowicach i Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa na Politechnice Śląskiej. Od 2007 roku pracuje w Teatrze Rozrywki jako aktorka i solistka.
 • Kamil Franczak - wokalista, aktor, songwriter. Laureat festiwali oraz nagród muzycznych i teatralnych. Obecnie przygotowuje się do solowego debiutu pod pseudonimem FRANKY. Zapowiedzią nadchodzącego albumu pt. "#lubiecie", jest utwór "Góra".
 • Bogumił Stelmach - absolwent AM w Katowicach, który współpracował z instytucjami takimi jak: Opera, Filharmonia Śląska, Teatr Zagłębia w Sosnowcu czy NOSPR. Jest członkiem zespołu Mistic - Polscy Gregorianie, z którym koncertuje w całej Polsce. Od 2019 roku prowadzi zajęcia wokalne w ATElier Kultury w Jaworznie.
 • Michał Jańczyk - dyrygent, trębacz, kompozytor, aranżer i pianista, nauczyciel trąbki w ZPSM im. S. Moniuszki w Bielsku-Białej. Od 15 lat jest trębaczem Orkiestry Akademii Beethovenowskiej, a od 2016 roku członkiem zespołu Sokół Orchestra. Od roku 2020 w charakterze gościnnego dyrygenta prowadzi spektakle w Teatrze Rozrywki w Chorzowie.

***

Program obchodów 120-lecia Miasta Jaworzna:

 • 16 września, godz. 11:00  i 17:00 - Spotkanie promujące wydawnictwo pt. "Jaworznicki Słownik Biograficzny, cz. I" (Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie, Centrum - Rynek). Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie wraz z Zespołem Redakcyjnym,
 • 21 września, godz. 12:00 - Prezentacja jaworznickiego banknotu kolekcjonerskiego wydanego z okazji 120-lecia Jaworzna (Sala Audytoryjna Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Osiedle Podłęże, ul.Towarowa 61). Organizator: III Liceum Ogólnokształcące im. Orła Białego wraz z Muzeum Miasta Jaworzna,
 • 26 września, godz. 18:00 - Gala Koncertowa z okazji 120. lat miasta w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Archetti, Orkiestry eM Band i solistów  (Hala MCKiS, ul. Grunwaldzka 80) - bezpłatne wejściówki do odbioru w siedzibie ATElier Kultury przy ul. Mickiewicza 2, od 10 września 2021 r. Organizator: ATElier Kultury w Jaworznie, współorganizator:  Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie,
 • 21 października, godz. 10:00 - Konferencja naukowa pt. "Jaworzno - kierunek dziedzictwo (tożsamość, zabytki, kultura)", (Sala Teatralna ATElier Kultury w Jaworznie, ul. Mickiewicza 2). Organizator: Towarzystwo Przyjaciół Miasta Jaworzna, partnerzy:  Muzeum Miasta Jaworzna, ATElier Kultury w Jaworznie.

Wydarzenia towarzyszące:

 • 10 listopada,  godz. 16:00 - Uroczystość nadania wyższego stopnia oficerskiego lotnikowi śp. Karolowi Pniakowi połączona z projekcją filmu pt. "Kosa" oraz wystawą pamiątek (Sala Teatralna MDK, Os. Stałe). Organizator: Społeczny Komitet im. Karola Pniaka wraz z Młodzieżowym Domem Kultury im. Jaworzniaków,
 • 11 listopada, godz. 9:00 - Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny oraz mieszkańców z okazji 120-lecia miasta - Narodowe Święto  Niepodległości (Kolegiata św. Wojciecha i Katarzyny, Centrum)

Program obchodów uzupełniają także liczne wystawy, spotkania, lekcje multimedialne, warsztaty plastyczne i inne wydarzenia, których inicjatorami są jednostki kultury, organizacje, stowarzyszenia, placówki edukacyjne, mieszkańcy Jaworzna. Szczegółowe informacje dotyczące wydarzeń są dostępne u organizatorów.

Plan obchodów może ulec zmianie ze względu na sytuację epidemiczną.

Obrazek
Obrazek