Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Utrudnienia w ZUS w Jaworznie w związku z remontem

14 września 2021, 08:22

Utrudnienia w ZUS w Jaworznie w związku z remontem

Utrudnienia w ZUS w Jaworznie w związku z remontem

W inspektoracie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Jaworznie od 14 września 2021 r. prowadzone będą prace remontowe. W związku z tym wejście główne do budynku od ul. Grunwaldzkiej będzie zamknięte, podobnie jak i znajdujący się tu parking. 

- Za wszystkie utrudnienia, które pojawią się podczas prowadzonej przez nas inwestycji bardzo przepraszamy. Staramy się, by klienci ten remont odczuli w jak najmniejszym stopniu, stąd też poczyniliśmy pewne zmiany. Dla zmotoryzowanych osób, udostępniamy na ten czas miejsca parkingowe z tyłu budynku, tam też wyznaczyliśmy parking dla osób z niepełnosprawnością - tłumaczy Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Na szczególne utrudnienia w dostępie do sali obsługi klientów narażone będą osoby poruszające się na wózku inwalidzkim. 

- Barierę stanowią kilkustopniowe schody, co spowoduje, że osoba na wózku inwalidzkim nie będzie potrafiła samodzielnie dotrzeć do stanowiska obsługi. Nie oznacza to, że zostanie ona pozbawiona wsparcia. Jeżeli taka osoba skorzysta z dzwonka "Pomoc dla niepełnosprawnych" pracownik sali podejdzie do niej i udzieli niezbędnych informacji, odpowie na pytania, wyda druki, czy też przyjmie wnioski. Przykro nam z powodu powstałych niedogodności. Jeżeli ktoś ma taką możliwość to zapraszamy do Oddziału ZUS w Sosnowcu, gdzie obsługa realizowana jest bez jakichkolwiek barier architektonicznych - informuje rzeczniczka.