Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

25. Międzynarodowy Bieg Uliczny

19 lipca 2021, 11:39

25. Międzynarodowy Bieg Uliczny

25. Międzynarodowy Bieg Uliczny

Trwają zapisy na wrześniowy, 25. Międzynarodowy Bieg Uliczny. Osoby chcące zapewnić sobie udział w imprezie powinny jak najwcześniej zarezerwować sobie wolny termin, zgłosić się do biegu i uiścić opłatę startową, gdyż na obu przygotowanych trasach obowiązuje limit biegaczy - 400 zawodników.

Międzynarodowy Bieg Uliczny - 15km jest organizowany w Jaworznie nieprzerwanie od 1996 roku i jest to największa impreza sportowa dla profesjonalistów i amatorów w mieście. "Jaworznicka piętnastka" znana jest w całej Polsce oraz za granicą, a każda kolejna edycja cieszy się dużym zainteresowaniem biegaczy. Tegoroczne wydarzenie będzie już 25. edycją tej imprezy, a start biegu zaplanowano na godzinę 16.00, w sobotę - 25 września 2021 roku.

Tegoroczny bieg wchodzi w skład Triady Trójkąta Trzech Cesarzy. Aby zdobyć to imponujące trofeum i otrzymać okolicznościowy ekspozytor na trzy medale trzeba wystartować w każdym biegu wchodzącym w skład Triady - a więc oprócz Jaworzna jeszcze w Memoriale Janusza Nabrdalika w Sosnowcu i w Biegu Chromika w Mysłowicach. Wybrany dystans jest obojętny, a każdy z biegów oferuje ich dwa do wyboru. Regulamin triady jest dostępny na stronie każdego z biegów.

Zawodnicy, którzy obawiają się dystansu 15 km będą mogli wybrać krótszą trasę - organizator przygotował dziesięciokilometrową trasę rekreacyjną. Zawodnicy na obydwu dystansach wystartują ze startu wspólnego i razem przebiegną pierwsze 5 km. Całe zaplecze biegu w Jaworznie zostanie zlokalizowane na Stadionie Miejskim "Victoria" przy ul. Krakowskiej 8. Obiekt, z trybunami na 7000 miejsc, zostanie w całości oddany biegaczom i ich kibicom. Miejsce to charakteryzuje się świetnym usytuowaniem i dużą przestrzeń, która daje zawodnikom możliwość swobodnej rozgrzewki przed startem i odpoczynku po przekroczeniu linii mety.

Osoby chcące zapewnić sobie udział w imprezie powinny jak najwcześniej zarezerwować sobie wolny termin, zgłosić się do biegu i uiścić opłatę startową, gdyż na obu przygotowanych trasach obowiązuje limit biegaczy - 400 zawodników. Zgłaszać się można poprzez strony internetowe www.datasport.pl, www.mckis.jaw.pl i www.maratonypolskie.pl.

Za pełne zgłoszenie uważa się wypełnienie formularza zgłoszeniowego i uregulowanie opłaty startowej. Opłata startowa, w obu biegach jest jedną z najmniejszych w Polsce i dla osób, które zarejestrują się do 15 września, wynosi zaledwie 40 zł. Po tym terminie opłata wynosi 60 zł. Opłatę startową należy wnieść drogą elektroniczną on-line jako finalizacja zapisu do biegu.

Oprócz szeregu kategorii, w których będą się zmagać wszyscy uczestnicy imprezy, Organizatorzy, doceniając ciągle wzrastającą ilość startujących jaworznian, przewidzieli także oddzielną kategorię właśnie dla mieszkańców Jaworzna, osobną dla kobiet i mężczyzn. Najlepsi biegacze mogą jak zawsze liczyć na nagrody finansowe, a dla wszystkich startujących przewidziano atrakcyjne pakiety pamiątkowe.

Pełną listę kategorii i nagród, regulamin imprezy oraz wszelkie szczegóły Biegu można znaleźć na stronie www.mckis.jaw.pl