Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Za nami półmetek Narodowego Spisu Powszechnego Ludności

9 lipca 2021, 11:08

Za nami półmetek Narodowego Spisu Powszechnego Ludności

Za nami półmetek Narodowego Spisu Powszechnego Ludności

Od 1 kwietnia 2021 r. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Do tej pory spisało się już ponad 45 proc. mieszkańców Jaworzna. Jeżeli jeszcze się nie spisałeś, zrób to jeszcze dzisiaj.

Jak się spisać?

  • Podstawową metodą jest samospis internetowy przez aplikację na stronie spis.gov.pl.
  • Alternatywną metodą jest spis przez telefon pod numerem infolinii spisowej 22 279 99 99.
  • Osoby nieposiadające dostępu do internetu lub sprzętu komputerowego, mogą skorzystać z przygotowanego stanowiska do samospisu w Urzędzie Miejskim w Jaworznie.

Pracownicy Gminnego Biura Spisowego, chcąc ułatwić mieszkańcom Jaworzna dopełnienie obowiązku spisowego, zorganizowali w czerwcu mobilne punkty spisowe w dzielnicach naszego miasta. W dniach 21-25 czerwca 2021 r. stanowiska do samospisu działały w Jeleniu, Byczynie, Ciężkowicach, Szczakowej i Os. Stałym. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem mieszkańców. Łącznie w mobilnych punktach spisało się 688 Jaworznian.

Kolejna akcja "Spisz się w dzielnicy" zaplanowana została w terminie 19-26 lipca 2021 r. w dzielnicach Dąbrowa Narodowa, Jeziorki, Niedzieliska, Bory i Os. Podłęże. O szczegółach akcji poinformujemy wkrótce.

Z osobami, które nie spiszą się samodzielnie, skontaktują się rachmistrze spisowi. Nie można odmówić im przekazania danych do spisu. Mogą odwiedzić respondenta w jego domu lub przeprowadzić wywiad telefoniczny. Rachmistrzowie dzwonią do respondentów tylko i wyłącznie z numeru 22 828 88 88. Jeżeli respondent nie odbierze telefonu, otrzyma powiadomienie SMS z prośbą o kontakt ze swoim rachmistrzem.
Każdy rachmistrz spisowy ma oficjalny identyfikator wydany przez Wojewódzkie Biuro Spisowe zawierający imię i nazwisko, numer, godło oraz informację o przetwarzaniu danych osobowych. Tożsamość rachmistrza można zweryfikować:

  • poprzez specjalnie przygotowaną aplikację dostępną na stronie https://rachmistrz.stat.gov.pl/;
  • poprzez kontakt z infolinią spisową pod numerem 22 279 99 99, wybierz 1 - Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, a następnie 2 - weryfikacja tożsamości rachmistrza.