Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Jaworzno solidarne z poszkodowanymi mieszkańcami Nowej Białej na Podhalu

24 czerwca 2021, 16:45

fot. www.facebook.com/nowabiala

fot. www.facebook.com/nowabiala

Podczas dzisiejszej sesji radni poparli inicjatywę Prezydenta Jaworzna Pawła Silberta. Dzięki temu nasze miasto przeznaczy 100 tys. zł na pomoc mieszkańcom wsi Nowa Biała (gmina Nowy Targ) na Podhalu, poszkodowanym w niedawnym pożarze kilkudziesięciu zabudowań.

Pożar wybuchł w sobotę wieczorem 19 czerwca 2021 r. w Nowej Białej na Podhalu. Ogień objął powierzchnię około 1 hektara, na której znajdowała się zwarta zabudowa - budynki mieszkalne były połączone z gospodarczymi. W różnym stopniu zniszczonych zostało 25 domów oraz 23 budynki gospodarcze. Poszkodowanych zostało kilku mieszkańców. W stanie dobrym, głównie z poparzeniami i podtruciami, trafili do szpitali. Jedna osoba została zabrana przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Domy musiało opuścić ponad 100 osób, które schroniły się głównie u rodzin i znajomych. Trwają liczne akcje pomocowe, jednak odbudowa domostw, jak i zabezpieczenie odpowiednich środków dopiero się rozpocznie.

Przekazane przez Jaworzno środki w kwocie 100 tys. zł zapewnią realizację najpilniejszych potrzeb mieszkańcom wsi Nowa Biała.

Jaworznianie, w obliczu tragedii dziejących się w Polsce, potrafią okazywać pomoc. M.in. w 2017 roku środki finansowe zostały skierowane do gminy Szubin, która bardzo mocno ucierpiała po potężnych nawałnicach, które przeszły przez woj. kujawsko-pomorskie.