Szczepienia przeciwko COVID-19 >
w Urzędzie Miejskim

Logo kampanii "Jaworzno mówi stop cyberprzemocy" wybrane

17 czerwca 2021, 09:01

Logo kampanii Jaworzno mówi stop cyberprzemocy wybrane

Logo kampanii "Jaworzno mówi stop cyberprzemocy" wybrane

W środę, 16 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu na stworzenie loga do kampanii "Jaworzno mówi stop cyberprzemocy", mającej podnieść świadomość dzieci, młodzieży i ich rodziców w zakresie zagrożeń wynikających z przemocy w sieci.

- Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w 2020 roku zleciła przeprowadzenie diagnozy dotyczącej zachowań ryzykownych wśród młodzieży szkolnej w kontekście oddziaływań profilaktycznych w środowisku lokalnym miasta Jaworzna - mówi Łukasz Kolarczyk Pełnomocnika ds. Przedsiębiorczości i Współpracy Społecznej. - Diagnozę przeprowadzili specjaliści z Zespołu Lecznictwa Otwartego W Jaworznie. Wynika z niej, że jednym z większych problemów zauważanych przez młodzież jest zjawisko cyberprzemocy. Dodatkowo obecna sytuacja pandemii spowodowała przeniesienie realnego życia do sieci. Gmina Miasta Jaworzna wychodząc naprzeciw tym problemom stworzyła lokalną kampanię "JAWORZNO MÓWI STOP CYBERPRZEMOCY", która zawiera elementy profilaktyki w której niezwykle ważne jest podniesienie świadomości dzieci, młodzieży i ich rodziców w zakresie zagrożeń wynikających z hejtu w sieci.

Pierwszym z działań w ramach kampanii było ogłoszenie konkursu na logo. Był on skierowany do młodzieży ze szkół  ponadgimnazjalnych. W zmaganiach udział wzięło 10 uczestników składając 12 prac konkursowych.

Wszystkie laureatki są uczennicami Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie. Nagrody wyróżnionym i zwyciężczyniom wręczyli Łukasz Kolarczyk, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Jaworzna ds. Przedsiębiorczości i Współpracy Społecznej, Marcin Koziarz, Naczelnik Wydziału Współpracy Społecznej i Gospodarczej oraz Krystyna Bojęś, Przewodniczącą Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Laureaci konkursu na logo kampanii  "JAWORZNO MÓWI STOP CYBERPRZEMOCY":

• I miejsce - Klaudia Kisiel,
  • II miejsce - Zofia Zarzeczny,
  • III miejsce - Patrycja Fereniec.

Wyróżnienie dla ani Anny Sawickiej za przedstawioną genezę.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek