Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Narodowy Spis Powszechny 2021 - przetestuj aplikację do samospisu

24 marca 2021, 14:29

Narodowy Spis Powszechny 2021 - przetestuj aplikację do samospisu

Narodowy Spis Powszechny 2021 - przetestuj aplikację do samospisu

1 kwietnia 2021 r. rusza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Podstawową i obowiązkową metodą spisu będzie samospis internetowy, którego można dokonać poprzez wypełnienie formularza spisowego w aplikacji dostępnej na stronie GUS.

Wersję demo aplikacji można przetestować już dzisiaj - https://spis.gov.pl/

W ramach samospisu respondenci na własnych komputerach lub urządzeniach mobilnych, uzupełniają wymagane dane w interaktywnej aplikacji, dostępnej na stronie internetowej GUS. Każda osoba dokonująca samospisu jest uwierzytelniana w systemie teleinformatycznym. Aby uzyskać dostęp do danych, osoba spisująca się używa unikalnego hasła. Aplikacja na bieżąco sygnalizuje, czy respondent właściwie wypełnia rubryki.

Respondenci, którzy z przyczyn technicznych nie będą mogli dopełnić obowiązku samospisu poprzez formularz internetowy, zostaną spisani jedną z dwóch innych metod - wywiadu telefonicznego lub bezpośredniego. Obie metody polegają na zebraniu danych od osób fizycznych objętych spisem powszechnym i zarejestrowaniu odpowiedzi osoby spisywanej na urządzeniu mobilnym, które jest wyposażone w oprogramowanie do przeprowadzenia spisu. Wywiad telefoniczny i bezpośredni wspomagany komputerowo będzie realizowany przez rachmistrzów spisowych.