Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Kanalizacja w Jeleniu Łęgu

3 marca 2021, 09:23

Kanalizacja w Jeleniu Łęgu

Kanalizacja w Jeleniu Łęgu

W najbliższym czasie mieszkańcy osiedla Jeleń Łęg z ulic: Osadników, Lokacji, Wielkich Łowów, Leśnej Osady, Łęgowej, Zwycięstwa oraz Kazimierza Bożka otrzymają pocztą warunki techniczne określające sposób podłączenia swojego budynku do nowo wybudowanej kanalizacji sanitarnej. Obowiązkowy termin realizacji przyłącza określony został do 31 maja 2021 r.

- Rozsyłanie warunków technicznych związane jest z zakończeniem prac budowlanych, trwającymi czynnościami odbiorami inwestycji, a co najważniejsze, ze zgłaszaną chęcią podłączenie się przez samych mieszkańców, wyrażoną w postaci podpisania umów przedwstępnych we wcześniejszych latach - wyjaśnia Sławomir Grucel, rzecznik prasowy Wodociągów Jaworzno.

Mieszkańcy w wyznaczonym terminie - do 31 maja br., mogą zrealizować przyłącz kanalizacyjny w sposób samodzielny, zlecając budowę firmie zewnętrznej świadczącej takie usługi lub po prostu powierzyć kompleksowe wykonanie przyłącza Wodociągom Jaworzno.  

W tym przypadku Wodociągi na swoją usługę udzielą 10-letniej gwarancji, a płatności rozłożą na dogodne raty. W kwestii usługi budowy przyłącza kanalizacyjnego pracownicy Wodociągów są dostępni i pozostają do dyspozycji mieszkańców od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 - 15:00 w Dziale Eksploatacji Sieci (pokój nr 1.5, 1.6) lub pod nr tel.: 32 318-60-40, 32 318-60-37. Natomiast sam wniosek o wycenę i realizację przyłącza można przesłać drogą elektroniczną na adres: anita.celej@wodociagi.jaworzno.pl. Wnioski dostępne są na stronie www.wodociagi.jaworzno.pl.

Informujemy również, że na terenie miasta Jaworzna wdrożono program dopłat do budowy przyłączy kanalizacyjnych, realizowany przez Urząd Miejski w Jaworznie. Informację na temat dotacji z Gminy udziela Biuro Gospodarki Komunalnej, ul. Plac Górników 5, tel. 32 618 15 52.