Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Trwa budowa kanalizacji w Dąbrowie Narodowej

25 lutego 2021, 14:48

Budowa kanalizacji w Dąbrowie Narodowej

Budowa kanalizacji w Dąbrowie Narodowej

Od początku 2020 roku przy udziale Unii Europejskiej oraz środków pochodzących z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, Wodociągi Jaworzno budują dla mieszkańców Dąbrowy Narodowej 19 km nowej sieci kanalizacyjnej. Wraz z budową kanalizacji wymieniana jest sieć wodociągowa o długości blisko 14 km. Pomimo obecnie panującej pandemii, a ostatnio także warunków zimowych jest szansa, że całe przedsięwzięcie uda się zakończyć w wakacje 2021 r.

- W tym niełatwym dla wszystkich czasie, z zachowaniem wszelkich standardów sanitarnych realizujemy roboty budowlane tak, aby wywiązać się z planowanego i mocno wyczekiwanego przez mieszkańców Dąbrowy Narodowej zadania. Pomimo pandemicznych obostrzeń, utrudnień i niepewności, a obecnie pomimo niskich temperatur zrealizowaliśmy już znaczny zakres unijnej inwestycji. Jeśli chodzi o sieć kanalizacji sanitarnej to możemy się pochwalić jej wykonaniem na odcinku 10 kilometrów. Natomiast sieć wodociągowa została już wymieniona na odcinku o długości 13 kilometrów - wyjaśnia Sławomir Grucel, rzecznik Wodociągów Jaworzno sp. z o.o. - Jeśli tylko aura pozwoli, to w najbliższym czasie rozpocznie się kolejny, zaplanowany już etap robót. Będzie on związany z budową sieci wodociągowej w ul. Katowickiej. Kontynuowana będzie również budowa sieci wodociągowej w ulicach: Starowiejskiej, Długoszyńskiej (przyłącza na posesjach prywatnych), Dąbrowskiej (przyłącza na posesjach prywatnych). Natomiast prace kanalizacyjne zostały zaplanowane w ulicy Długoszyńskiej - dodaje Grucel.

Oprócz prac związanych z układaniem i wymianą głównych rurociągów wod-kan, końcem 2020 roku udało się wykonawcy zrealizować odtworzenia nawierzchni w ulicy: Syrokomlii, Źródlanej, Lichtańskiego, Bema, Szprotawy, Jasiugi, Szczotki oraz Rejtana. W najbliższym czasie, planowane są również odtworzenia w ulicy: Katowickiej, Nowowiejskiej, Dąbrowskiej, Długoszyńskiej, Hałdy, Gromadzkiej oraz Gajowej.

Więcej szczegółowych informacji związanych z budową kanalizacji sanitarnej można uzyskać śledząc stronę www.kanalizacja.jaworzno.pl lub telefonicznie w Jednostce Realizującej Projekt tel. 32 318 60 74 , a także mailowo pisząc na adres e-mail: jrp@wodociagi.jaworzno.pl.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 - 2020.