Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Jaworzno dla WOŚP!

1 lutego 2021, 07:02

Jaworzno dla WOŚP!

Jaworzno dla WOŚP!

Już po raz 12 rondo w Jaworznie zostało wylicytowane podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem na rzecz fundacji przekazanie zostanie aż 32 400 zł!

Jaworznianie co roku chętnie wspierają dzieło Jerzego Owsiaka. W akcję włącza się mnóstwo wolontariuszy oraz sami mieszkańcy. Od 2010 roku w naszym mieście można wylicytować… rondo.  Obiekt na skrzyżowaniu ulic Królowej Jadwigi, Grunwaldzkiej i Kolejowej na rok przez może nosić nazwę, którą nada mu osoba wygrywająca aukcję. Jaworznickie rondo nosiło już imiona Energetyków i Górników, Magików, Intern@utów, Smoków, Jeffa Hannemana, Baniek Mydlanych, Bańki Mydlanej, Slime i Pracowników Służby Zdrowia. Na nową nazwę wylicytowanego ronda będziemy musieli poczekać, jednak wiadomo już, że jego "właściciel" się nie zmienił.

Aukcja ronda była jedną z wielu podczas tegorocznego finału WOŚP w Jaworznie. Internauci mogli również powalczyć o m.in. konstrukcję szkieletową domku całorocznego, trening personalny, szkolenie z doskonalenia techniki jazdy, wynajem zamku dmuchanego i wiele innych. W niedzielę, 31 stycznia 2021 r. na terenie całego miasta kwestowali też wolontariusze. Wiadomo już, że uzbierana łączna kwota jest rekordowa i wyniosła blisko 170 tys. zł. W tegorocznym finale Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbierała środki na zakup sprzętu dla oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.