Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Jaworznicki banknot okolicznościowy

4 stycznia 2021, 11:07

Jaworznicki banknot okolicznościowy

Jaworznicki banknot okolicznościowy

67 prac wpłynęło na konkurs zorganizowany w ramach 120-lecia nadania naszemu miastu praw miejskich. Konkurs wystartował 2 listopada i trwał do 11 grudnia 2020 roku. Laureatów konkursu poznamy do końca marca 2021 r.

Jaworzno otrzymało prawa miejskie dokładnie 21 września 1901 r. Rok 2021 jest więc doskonałą okazją do wspólnego stworzenia okolicznościowego, kolekcjonerskiego banknotu, który będzie odwoływał się do historii i tradycji.

Konkurs skierowany był do mieszkańców Jaworzna, w trzech kategoriach wiekowych - uczniów szkół podstawowych, uczniów szkół średnich oraz dorosłych mieszkańców miasta. Zadaniem uczestników było nadanie nazwy oraz stworzenie projektu symbolu graficznego, rysunku okolicznościowego, który będzie jednym z elementów projektowanego banknotu okolicznościowego.

Już wkrótce obrady rozpocznie powołane przez Prezydenta Miasta Jury, które wybierze laureatów konkursu. Organizatorami konkursu są Urząd Miejski w Jaworznie, Muzeum Miasta Jaworzna oraz III Liceum Ogólnokształcące im. Orła Białego w Jaworznie, które jest pomysłodawcą. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Jaworzna.