Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Wszyscy możemy pomóc branży restauracyjnej

8 grudnia 2020, 08:12

Wszyscy możemy pomóc branży restauracyjnej

Wszyscy możemy pomóc branży restauracyjnej

W ramach Antykryzysowej Tarczy Ochrony Mieszkańców - ATOM 2.0, z myślą o właścicielach lokali gastronomicznych, Gmina uruchomiła bezpłatny serwis internetowy "GastroJaworzno". To tutaj lokalni restauratorzy będą mogli za darmo zaprezentować swoją ofertę. Co najważniejsze, serwis ułatwi składanie zamówień, a podział na kategorie tematyczne pozwoli na dogodne i szybkie zlokalizowanie poszukiwanego asortymentu.

"GastroJaworzno" będzie zatem portalem, w którym jaworznianie w jednym miejscu znajdą wszystkie działające na terenie miasta lokale gastronomiczne i będą mogli za jego pośrednictwem zadzwonić bezpośrednio do ulubionej lokalnej firmy. Restauratorzy po rejestracji uzyskają możliwość samodzielnej edycji treści i sporządzenia efektownego (i efektywnego!) "portfolio" swojego lokalu/menu. Uruchomiliśmy możliwość dołączenia galerii zdjęć, menu, określenia położenia restauracji dzięki interaktywnej mapie oraz kontaktu poprzez szybkie wybranie numeru na smartfonie.

Znajdź lokal z ulubionym jedzeniem na www.gastro.jaworzno.pl.

Wykaz jaworznickich lokali gastronomicznych jest również dostępny w aplikacji miejskiej "Jaworzno". Aplikację można pobrać:

- sklep Google Play (Android) - https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.amistad.treespot.jaworzno&fbclid=IwAR0FFjO0kOuR1qFhJ1o9RHG31j45nlA9SIHVBGhUQkOO-HQQ4yFzGL2titM

- sklep App Store (IOS) - https://apps.apple.com/pl/app/jaworzno-%C5%BAr%C3%B3d%C5%82o-energii/id1457873275?l=pl

***

Gmina uruchomiła bezpłatny serwis internetowy GastroJaworzno

W olbrzymiej mierze od samych mieszkańców Jaworzna zależy dalsza przyszłość lokali gastronomicznych. Dlatego tak ważna jest solidarność jaworznian w tym trudnym okresie pandemicznym i regularne korzystanie z oferty ulubionych restauracji w trybie "z dostawą" lub na wynos. Urząd Miejski w Jaworznie zapewnia bezkosztowe korzystanie z lokalnego serwisu gastronomicznego. Dodatkowo serwis będzie szeroko promowany, a sami restauratorzy będą mogli go uaktualniać i promować na swoich stronach np.  w mediach społecznościowych.

Władze samorządowe zdecydowały o utworzeniu w 2021 roku specjalnego funduszu "Kulturalna Gastronomia", z którego dofinansowane po pandemii będą np. wydarzenia kulturalne, spotkania autorskie, warsztaty edukacyjne, organizowane przed/w lokalach gastronomicznych (oczywiście zgodnie z zasadami sanitarnymi). Pojedyncze projekty mają być dofinansowywane kwotami do kilkuset złotych. To w zamyśle ma ponownie pobudzić rynek zarówno restauracyjny, jak i kulturalny w mieście, a także zachęcić mieszkańców do korzystania z jaworznickich kawiarni, restauracji i innych punktów. Zasady i charakter wsparcia przedsięwzięć będą przedstawione wkrótce.

Obrazek
Obrazek