Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Dzień Pamięci

1 grudnia 2020, 12:30

Dzień Pamięci

Dzień Pamięci

Pamięci wszystkich, którzy walczyli i ginęli za pokój, demokrację i niezawisłość Rzeczypospolitej dedykowany jest każdego roku 1 grudnia, podczas którego świętowane jest wyjątkowe wydarzenie - Dzień Pamięci. Tegoroczne obchody tej ważnej daty odbyły się w niecodziennych okolicznościach związanych z wprowadzonym na terenie kraju stanem epidemii.

Jaworznianie nie zapominają o żołnierzach AK - choć w tym roku bez spotkania w Teatrze Sztuk i rozstrzygnięcia miejskiego konkursu wiedzy na temat Armii Krajowej - upamiętniono żołnierzy walczących za naszą ojczyznę. W imieniu Prezydenta Pawła Silberta, kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości na jaworznickim Rynku złożył Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Przedsiębiorczości i Współpracy Społecznej Łukasz Kolarczyk. Jak co roku kwiaty złożono również na pomniku żołnierzy AK na Cmentarzu Pechnickim.

- Dzień Pamięci to takie nasze jaworznickie święto, poświęcone tym, którzy w czasach II wojny światowej oddali życie za naszą ojczyznę. Nasze stowarzyszenie jest kontynuatorem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, który, z racji upływu czasu, praktycznie w naszym mieście już nie istnieje. Zatem na naszych barkach spoczywa pamięć o największej organizacji zbrojnej, która walczyła z okupantem, pilnowanie jej ideałów i etosu - mówił podczas ubiegłorocznych obchodów Dnia Pamięci Rafał Soból, prezes Stowarzyszenia Pamięci Armii Krajowej Oddziału w Jaworznie.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek