Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

XII Ogólnopolski Tydzień Kariery za nami

27 października 2020, 07:19

XII Ogólnopolski Tydzień Kariery za nami

XII Ogólnopolski Tydzień Kariery za nami

Zakończył się XII Ogólnopolski Tydzień Kariery pod hasłem: "DoradzaMY - zawodowo, WybieraMY odlotowo". Chociaż realizacja zbiegła się z wprowadzeniem w niektórych szkołach nauczania hybrydowego, to członkowie Jaworznickiego Forum Doradztwa Zawodowego wykazali się ogromną determinacją w realizacji zaplanowanych przedsięwzięć.

Na szczegółowe podsumowanie jeszcze za wcześnie, bo informacje ze szkół cały czas napływają. Jednak już dziś z informujemy, że zrealizowano przedsięwzięcia o zasięgu miejskim:

  • konkursy dla dzieci: "ODLOTOWY ZAWÓD" i "Moja wymarzona fryzura",
  • spotkania on-line dla uczniów: "WybieraMY odlotowo" oraz "Czym są kwalifikacyjne kursy zawodowe - parę słów o kształceniu ustawicznym",
  • szkolenia on-line dla doradców zawodowych, nauczycieli i wychowawców: "Sukces na rynku pracy - kompetencje społeczne i przedsiębiorcze" i "Nauczyciel i wychowawca doradzają zawodowo".

Ponadto w wielu placówkach na terenie miasta odbyły się różnorodne wydarzenia pod hasłem "DoradzaMY - zawodowo, WybieraMY odlotowo" zarówno w wersji stacjonarnej, jak i zdalnej. Do realizacji OTK w naszym mieście zaproszono wielu partnerów z terenu miasta i regionu. Powstały dwa filmy ze spotkań on-line do wykorzystania w szkołach ponadpodstawowych oraz trzy scenariusze zajęć z zakresu doradztwa zawodowego. Podpisane zostały również dwa listy intencyjne dotyczące współpracy w zakresie podejmowania działań w naszym mieście i regionie z Regionalnym Centrum do spraw ZSK i LLL Instytutu Badań Edukacyjnych oraz Regionalnym Ośrodkiem Metodyczno-Edukacyjnym "Metis" w Katowicach.

Ogólnopolski Tydzień Kariery objęty został Patronatami: Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej oraz Prezydenta Miasta Jaworzna.