Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Relaks, rozrywka i rekreacja w odnowionym parku

26 października 2020, 14:15

fot. UM Jaworzno

fot. UM Jaworzno

Dobiegają końca prace rewitalizacyjne jednego z ulubionych zielonych terenów jaworznian - na nowy rok zapraszamy do nowego Parku Podłęże!

Odnowiony park, po oddaniu do użytkowania mieszkańcom, będzie z pewnością znowu cieszył się ogromną popularnością. Zaplanowane w tej przestrzeni liczne atrakcje zaspokoją potrzeby osób zarówno lubiących intensywnie spędzać czas wolny, jak również tych, którzy szukają relaksu i chwili wytchnienia. Oczywiście nie zapomniano o właścicielach czworonogów, którzy znajdą w parku bezpieczne i dogodne trasy spacerowe dla siebie i swoich pupili.

Spośród atrakcji, z których jaworznianie będą mogli korzystać w zrewitalizowanym parku, koniecznie należy wymienić: ogrodzone boisko trawiaste do piłki nożnej, dwa boiska do siatkówki i dwa boiska o sztucznej nawierzchni do koszykówki, dwa miniboiska trawiaste do piłki nożnej, sześciostanowiskową siłownię zewnętrzną, stół do ping ponga, tor do mini golfa, unikatową ścieżkę zdrowia z pięcioma elementami, ścieżkę sensoryczną, rolkowisko z asfaltową nawierzchnią oraz ściankę wspinaczkową. Osoby szukające relaksu i odpoczynku na łonie natury znajdą w parku nowe ławki, leżaki, hamaki, ławostoły, a także okazałe grillowisko (dwa grille i miejsce na ognisko), oryginalne pergole czy sześć specjalnych stanowisk do indywidualnych ćwiczeń i niezakłóconej lektury.

Właściciele czworonogów z pewnością będą zadowoleni z ogrodzonego wybiegu i placu z pomysłowymi urządzeniami treningowymi dla psów.

W zmodernizowanym, zielonym zakątku znajdziemy również budki dla ptaków i nietoperzy, karmniki oraz domki dla owadów.

Wszystkie aleje parkowe z nową nawierzchnią mineralną zostaną oświetlone latarniami. Podobnie jak boiska i istniejące korty tenisowe. Całość będzie ogrodzona. Powierzchnia parku wynosi 12 hektarów, a wartość inwestycji to ok. 7 mln zł, z czego blisko 2,3 mln zł pozyskano ze środków zewnętrznych.

Obrazek
Obrazek