Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Zmarł Andrzej Stalmach - Zasłużony dla Miasta Jaworzna

15 września 2020, 10:44

Zmarł Andrzej Stalmach - Zasłużony dla Miasta Jaworzna

Zmarł Andrzej Stalmach - Zasłużony dla Miasta Jaworzna

Wczoraj dotarła do nas smutna informacja o śmierci Andrzeja Stalmacha - lekkoatlety i olimpijczyka, Zasłużonego dla Miasta Jaworzna.

Pan Andrzej Stalmach - lekkoatleta, olimpijczyk z Jaworzna, specjalizował się w skoku w dal. Był dwukrotnym rekordzistą Polski, jako pierwszy Polak przekroczył granicę 8 metrów. Pięciokrotny mistrz Polski. Dwukrotnie wystąpił na igrzyskach olimpijskich: w 1964 roku w Tokio - gdzie zajął 8. miejsce oraz w 1968 roku w Meksyku, gdzie również uplasował się na 8. pozycji. Uczestniczył także w Mistrzostwach Europy w Budapeszcie w 1966 roku zajmując 10. miejsce. Był brązowym medalistą Europejskich Igrzysk Halowych w Pradze w 1967 roku.

30 sierpnia 2018 r. decyzją Rady Miejskiej w Jaworznie otrzymał tytuł honorowy - Zasłużony dla Miasta Jaworzna. Ze względów zdrowotnych wyróżnienie odebrała wówczas Żona.

Nabożeństwo Żałobne zostanie odprawione w kościele parafialnym pw. Świętego Wojciecha w czwartek, 17 września br. o godz. 15.30, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na cmentarz parafialny Ciężkowicki (ul. Chełmońskiego).