Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Rodzinny Papieski Rajd Rowerowy

7 września 2020, 09:01

Rodzinny Papieski Rajd Rowerowy

Rodzinny Papieski Rajd Rowerowy

W sobotę, 5 września jaworznianie uczcili pamięć o setnej rocznicy urodzin Papieża św. Jana Pawła II w Rodzinnym Papieskim Rajdzie Rowerowym. Na starcie 11 km rajdu stawiło się ponad 100 mieszkańców Jaworzna i okolicznych miast.

Wydarzenie organizowane było przez Parafię św. Wojciecha i Katarzyny wraz z Miejskim Centrum Kultury i Sportu oraz Gminą Miasta Jaworzna.

Uczestnicy mieli do pokonania trasę o długości około 11 km, wytyczoną przez tereny miasta Jaworzna m.in. jaworznicką Velostradą. Przebieg i tempo przejazdu dostosowane były do możliwości zarówno osób dorosłych, jak i dzieci. Rajd miał charakter rekreacyjny, jego celem była wspólna dobra zabawa. Przejazd zakończył się na bezpłatnym parkingu rowerowym terenie Miejskiego Centrum Intergracji Trasportu, gdzie na zebranych czekał posiłek regeneracyjny. Ponadto uczestnicy wzięli udział w quizie o św. Janie Pawle II.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek