Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

STREET-BOOK - czwarte warsztaty fotograficzne

24 lipca 2020, 09:49

STREET-BOOK - czwarte warsztaty fotograficzne

STREET-BOOK - czwarte warsztaty fotograficzne

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie zaprasza w środę, 12 sierpnia br. o godz. 16.30 na czwarte warsztaty z cyklu STREET-BOOK, organizowanego w ramach projektu "Performatywna książka. Performatywna Biblioteka. Edycja 2". Zajęcia, zatytułowane "Sekwencja - kanon street fotografii", poprowadzi artysta fotograf Jakub Byrczek, twórca jaworznickiej Szkoły Widzenia w Żywym Skansenie Fotografii.

Osoby zainteresowane prosimy o zapoznanie się z Zasadami udziału w wydarzeniach organizowanych przez MBP oraz podpisanie Oświadczenia i Karty uczestnictwa, które należy przekazać w dniu spotkania.

Projekt "Performatywna książka. Performatywna Biblioteka. Edycja 2" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1  ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

***

Jakub Byrczek - jaworznianin, absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach, artysta fotograf, wykładowca na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego, obecnie pracujący naukowo i dydaktycznie w Szkole Filmowej UŚ w Katowicach. Jest wieloletnim członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, pełniąc, w latach 1997-2005, funkcję Prezesa Okręgu Śląskiego. Stopień doktora sztuk filmowych i fotografii uzyskał w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Habilitował się w 2005 r. W 1993 r. zainicjował powstanie, w Górnośląskim Centrum Kultury w Katowicach, Galerii Pusta. Pomysł ten przeniósł również na grunt swojego rodzinnego miasta, powołując do istnienia w 2014 r. Galerię Pusta cd., w której realizuje projekt Żywy Skansen Fotografii. To szczególne miejsce na mapie polskiej sztuki fotograficznej, w którym odbywają się wystawy, wernisaże, warsztaty i spotkania miłośników fotografii artystycznej. Jakub Byrczek jest autorem kilkunastu wystaw indywidualnych oraz laureatem wielu nagród i odznaczeń m.in.: odznaki "Zasłużony w upowszechnianiu kultury", nadanej przez Prezydenta Miasta Jaworzna, Medalu "Gloria Artis" nadanego przez Ministra Kultury, srebrnej odznaki Zasłużonego w Rozwoju Województwa Katowickiego, Nagrody II stopnia JM Rektora, za działalność naukową i artystyczną, Nagrody Związku Polskich Artystów Fotografików. Od wielu lat współpracuje z Miejską Biblioteką Publiczną w Jaworznie przy okazji realizacji wielu projektów.
 

Obrazek