Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Premier Morawiecki z wizytą w Jaworznie

10 lipca 2020, 18:30

Premier Morawiecki z wizytą w Jaworznie

Premier Morawiecki z wizytą w Jaworznie

"Tarcza Antykryzysowa" i szeroko rozumiana pomoc dla przedsiębiorców była tematem wizyty studyjnej Premiera Mateusza Morawieckiego z Prezydentem Miasta Jaworzna oraz przedstawicielami jaworznickiej firmy "Meblomar", która otrzymała rządowe wsparcie.

W spotkaniu wzięli udział m.in.: Premier Mateusz Morawiecki; Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert wraz ze swoim zastępcą Moniką Bryl; Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek; Wicemarszałek Województwa Śląskiego  Dariusz Starzycki oraz Łukasz Curyło  Dyrektor PUP w Jaworznie.

Podczas wizyty w Jaworznie premier Mateusz Morawiecki odwiedził jaworznickie przedsiębiorstwo, które skorzystało z rządowego wsparcia w ramach tzw. "Tarczy Antykryzysowej". MEBLOMAR - to firma funkcjonująca w Jaworznie od prawie 10 lat, usytuowana w bardzo dobrej lokalizacji w Strefie Przemysłowej II - włączonej do "Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej". Przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją mebli i elementów na eksport. Firma prowadzona jest przez trzech wspólników. Obsługują rynek krajowy i zagraniczny. Zanim jednak współwłaściciele połączyli swoje siły - dwóch z nich swoją działalność rozpoczynało ze wsparciem z Urzędu Pracy w ramach dotacji na rozpoczęcie swojego biznesu. Jaworznicki Urząd Pracy współpracuje z Firmą MEBLOMAR od początku jej istnienia m.in. w zakresie refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy oraz refundacji wynagrodzenia nagród i składek ZUS dla bezrobotnych do 30. roku życia. Początkowo współwłaściciele nie zatrudniali pracowników. Z uwagi na dynamiczny rozwój firmy, ta sytuacja szybko zaczęła się zmieniać. Firma aktualnie zatrudnia blisko 30 osób. W ramach tzw. tarczy antykryzysowej MEBLOMAR otrzymał ponad 0,5 mln zł wsparcia, w tym 174 tys. zł z PUP Jaworzno, a 350 tys. zł z Polskiego Funduszu Rozwoju.

***

"Tarcza Antykryzsowa" w Jaworznie

Powiatowy Urząd Pracy w Jaworznie jest jedną z najlepszych placówek w województwie śląskim, a nawet w kraju jeśli chodzi o realizację wniosków o dofinansowanie i udzielanie pożyczek dla przedsiębiorców. - Stopa bezrobocia w naszym kraju wynosi 6 proc., a w województwie śląskim 4,5 proc. Rząd na realizację Tarczy przeznaczył dotychczas już 110 miliardów zł. W ramach pakietu pomocowego Tarczy Antykryzysowej - Powiatowy Urząd Pracy w Jaworznie do 2 lipca 2020 r. zaangażował 30 mln zł dla lokalnych przedsiębiorców, udzielono wsparcie 4250 firmom, utrzymano 7250 istniejących działalności gospodarczych i miejsc pracy. Aktualnie Powiatowy Urząd Pracy w Jaworznie obsługuje 100 proc. wniosków dot. wsparcia w ramach "Tarczy Antykryzysowej", które wpłynęły do instytucji. 98 proc. wniosków zostało już zrealizowanych, natomiast pozostałe są aktualnie opiniowane.
 

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek