Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Kolejna Zielona Pracownia w jaworznickiej szkole

1 lipca 2020, 13:06

Kolejna Zielona Pracownia w jaworznickiej szkole

Kolejna Zielona Pracownia w jaworznickiej szkole

Trzecia Zielona Pracownia powstanie w Jaworznie. Z nowej sali będą korzystać uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 3 w Jaworznie. W szóstej edycji programu powstanie 58 pracowni w placówkach oświatowych województwa śląskiego dzięki dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Do Jaworzna trafi blisko 27 tysięcy złotych dotacji.

Na konkurs wpłynęły 104 wnioski. Łączna suma dofinansowania na budowę wszystkich pracowni wynosi ponad 1,7 mln zł. To kolejna tego typu pracownia w Jaworznie. Dotychczasowe sale do rozwijania umiejętności uczniów znalazły się w Szkole Podstawowej nr 7 oraz w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Ponadto w 2018 roku  w Szkole Podstawowej nr 8 w Dąbrowie Narodowej otwarta została nowoczesna sala przyrodnicza wyremontowana dzięki wsparciu TAURON Wytwarzanie S.A.

- Pomysł, wykorzystanie przestrzeni, funkcjonalność, estetyka, kreatywność, innowacyjność rozwiązań, różnorodność pomocy dydaktycznych, wyposażenia i sprzętu – to główne elementy, które ocenialiśmy przy wyborze Zielonych Pracowni – wyjaśnia Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW w Katowicach.

Celem konkursu było utworzenie szkolnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych i chemiczno-fizycznych. W konkursie mogły wziąć udział placówki oświatowe z terenu województwa śląskiego, w tym te, nagrodzone we wcześniejszym konkursie "Zielona Pracownia_Projekt’2020". Nadesłano 104 zgłoszenia, spośród których wyłoniono 58 najlepszych. Na stworzenie ciekawego i ekologicznego miejsca nauki w placówce oświatowej, można było uzyskać do 30 tys. zł dotacji.

Pełna lista placówek oświatowych dostępna jest na stronie https://www.wfosigw.katowice.pl/23-aktualnosci-edukacja-ekologiczna/2581-wfosigw-w-katowicach-rozstrzygnal-konkurs-zielona pracownia.html?fbclid=IwAR1s6yHhK0o9jy7wJtc4eFqzsfJ8oWrAxkkBuRdXPev2YjgZFeWkMnViBC8