Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Darmowe porady prawne przez telefon. Jak się przygotować?

4 czerwca 2020, 12:26

Darmowe porady prawne przez telefon. Jak się przygotować?

Darmowe porady prawne przez telefon. Jak się przygotować?

Przypominamy, że od 16 marca 2020 r. porady w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego udzielane są za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość - telefonicznie lub przez internet. Aby skorzystać z darmowego poradnictwa, wystarczy zadzwonić pod numer tel. 510-970-680 i umówić termin porady telefonicznej z prawnikiem lub doradcą obywatelskim.

Podpowiadamy jak przygotować się do porady przez telefon:

  • Przygotuj kartkę papieru i coś do pisania, aby zanotować otrzymane informacje.
  • Przed rozmową zapisz sobie wszystkie okoliczności sprawy, aby o niczym nie zapomnieć. Spisz także najważniejsze kwestie, o które chcesz zapytać prawnika. Najlepiej przygotuj sobie listę pytań.
  • Przygotuj wszystkie dokumenty dotyczące sprawy (np. pismo z sądu) i ułóż je chronologicznie. Bądź szczery i nie zatajaj żadnych informacji. Dzięki temu prawnik będzie mógł zaproponować najlepsze możliwe rozwiązanie problemu.
  • Pamiętaj o punktualności i odbierz telefon od prawnika w wyznaczonym terminie. Zapewnij sobie czas i warunki do swobodnej rozmowy, aby nikt ci nie przeszkadzał.
  • Nie bój się zadawać pytań i mówić o swoich wątpliwościach. Naszym celem jest wyjaśnienie wszystkiego, co może wydawać się dla ciebie trudne i niezrozumiałe.
  • Mów wolno, aby prawnik mógł zrobić notatki. Jeśli czegoś nie dosłyszałeś lub nie zrozumiałeś, poproś o powtórzenie informacji.