Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Uroczysta msza w rocznicę urodzin św. Jana Pawła II

18 maja 2020, 19:33

fot. UM Jaworzno Uroczystej mszy św. przewodniczył ks. bp Grzegorz Kaszak

fot. UM Jaworzno Uroczystej mszy św. przewodniczył ks. bp Grzegorz Kaszak

Delegacje władz miasta i województwa złożyły kwiaty przed obrazem św. Jana Pawła II podczas uroczystej mszy świętej, sprawowanej przez ks. Grzegorza Kaszaka, biskupa Diecezji Sosnowieckiej w kolegiacie świętych Wojciecha i Katarzyny w Jaworznie.
 
Z okazji obchodzonej dziś setnej rocznicy urodzin Papieża Polaka odprawiona została uroczysta Eucharystia, w której wzięli udział przedstawiciele władz miasta z prezydentem Pawłem Silbertem i Moniką Bryl, jego zastępcą, Tadeuszem Kaczmarkiem, przewodniczącym Rady Miejskiej, Ewą Sidełko-Paleczny, sekretarz miasta oraz radnymi. W mszy uczestniczył również Dariusz Starzycki, wicemarszałek województwa oraz Maria Materla, radna Sejmiku Śląskiego. Obecne były też poczty sztandarowe. Na początku uroczystości delegacje złożyły kwiaty w kaplicy Jana Pawła II, przed obrazem z wizerunkiem świętego. Ksiądz ordynariusz odmówił też litanię do św. Jana Pawła II. Następnie ksiądz prałat Eugeniusz Cebulski przywitał wszystkich gości i podkreślił, jak ważną postacią dla naszego miasta był Jan Paweł II, który w 2003 roku decyzją Rady Miejskiej otrzymał tytuł Honorowego Obywatela MIasta Jaworzna.
 
Nasze miasto przygotowywało się do tych obchodów od dłuższego czasu. Zaangażowane do współpracy zostały wszystkie instytucje kultury oraz partnerzy zewnętrzni. Z uwagi na pandemię plany zostały odłożone. Liczymy, że dużą cześć z zaplanowanych wydarzeń uda się odtworzyć lub przeprowadzić w drugiej połowie roku.
 
Tymczasem chętnych zapraszamy do zapoznania się z wystawą plenerową pt. "Wstańcie, chodźmy..." przygotowaną przez katowicki oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Wystawę upamiętniającą pierwszą pielgrzymkę św. Jana Pawła II do Polski można zobaczyć przed budynkiem Muzeum Miasta Jaworzna do końca maja.
 
Swoje wydarzenia związane z obchodami przygotowała także Miejska Biblioteka Publiczna.
 
 
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek