Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Przedszkola ponownie otwarte

18 maja 2020, 15:13

Dzieci powróciły do jaworznickich przedszkoli w poniedziałek, 18 maja, po tym, jak placówki wznowiły działalność. W 24 przedszkolach utworzone zostały 52 grupy. W żadnej z nich liczba dzieci nie przekroczyła 12.

Wszystkie placówki zostały przygotowane zgodnie z wytycznymi przeciwepidemicznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej. W maju rodzice zadeklarowali chęć powrotu do przedszkola blisko 680 dzieci. Dzisiaj, w dniu ponownego otwarcia przedszkoli, 180 dzieci uczestniczyło w zajęciach.

Przedszkola, oddziały przedszkolne i publiczny żłobek zostały zaopatrzone w środki dezynfekujące oraz środki ochrony osobistej przekazane przez Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach oraz Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miejskiego w Jaworznie. Ponadto placówki mają również zabezpieczone środki w swoich budżetach na wydatki związane z zakupem środków higienicznych oraz ochrony osobistej.

Ważne! Placówki posiadają wystarczający poziom zabezpieczeń i certyfikowanych środków ochronnych. Tym samym nie potrzebują zewnętrznej pomocy w organizowaniu takich produktów od osób prywatnych i różnych organizacji. Takie rzeczy nie będą przyjmowane ze względu na stosowanie tylko i wyłącznie zamówionych przez Gminę i ŚUW atestowanych i sprawdzonych środków ochronnych.

Do jaworznickich przedszkoli zapisanych jest blisko 2,8 tys dzieci. W maju chęć powrotu do placówek zadeklarowali rodzice niemal 680 dzieciaków, w czerwcu ma ich być około tysiąc.

Z wszelkimi informacjami dot. funkcjonowania przedszkoli w nowych okolicznościach rodzice mogą zapoznać się na stronie internetowej każdej placówki. Procedury zawieszone są również przy wejściach głównych do ww. placówek.