Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Hala widowiskowo-sportowa w Centrum na finiszu prac

30 kwietnia 2020, 13:49

Hala widowiskowo-sportowa w Centrum na finiszu prac

Hala widowiskowo-sportowa w Centrum na finiszu prac

Kończą się prace związane z termomodernizacją i remontem Hali Widowiskowo-Sportowej MCKiS w centrum Jaworzna. Mimo trwającej pandemii na placu budowy prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Zasadnicza część inwestycji związana z termomodernizacją już się zakończyła. Do wykonania zostały jeszcze prace wewnątrz obiektu. Trwa też porządkowanie terenu przed halą, prace zaplanowano do końca czerwca.

Dzięki oryginalnej elewacji obiekt w ścisłym centrum miasta zupełnie się zmienił. Dziś to nowoczesny budynek, który przyciąga uwagę przechodniów i świetnie wpisuje się w miejski pejzaż.

Hala ma nową elewację i świetliki na dachu. Nowa jest też instalacja elektryczna i przeciwpożarowa. Hala zyskała również dodatkową przestrzeń. W ramach rozbudowy do obiektu dostawiono dwa pomieszczenia magazynowe. Przylegają one do hali od strony ulicy Królowej Jadwigi. Dzięki temu rozwiązaniu uwolniona została przestrzeń pod trybunami, gdzie przed remontem mieściły się magazyny.

Wewnątrz budynku remontowany jest też hol, który zyska m.in. nową posadzkę, a jego ściany zostaną odświeżone. Nowy będzie też parkiet w głównej części hali. Remont przechodzą toalety i łazienki. Zawodnicy będą mogli korzystać z wygodnych pryszniców. Zupełnie inaczej prezentują się też szatnie. Są jasne, wygodne i nowoczesne.

Ważną zmianą jest nowy system przeciwpożarowy oraz możliwość zwiększenia liczby uczestników imprez organizowanych wewnątrz hali. Dotąd uczestniczyć w nich mogło nieco ponad 1300 osób. Teraz hala pomieści ponad 2 tysiące osób. Z pewnością większy będzie komfort uczestników wydarzeń organizowanych w hali. Wszystko dzięki nowemu oświetleniu, systemowi nagłośnienia czy wentylacji.

Ostatnie prace trwają też na zewnątrz hali. Schody zyskują nowe płytki, odnowione zostaną też murki oporowe. Przed halą pojawi się betonowa kostka.

Prace związane z termomodernizacją, rozbudową i remontem hali kosztować będą blisko 14 mln zł, z czego ponad 6 mln zł to unijna dotacja.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek