Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

3 Maja bez tradycyjnych obchodów

30 kwietnia 2020, 09:37

3 Maja bez tradycyjnych obchodów

3 Maja bez tradycyjnych obchodów

Ze względu na wprowadzony w kraju stan epidemii, w tym roku nie będzie miejskich uroczystości Święta Konstytucji 3 Maja. Prezydent Jaworzna zachęca mieszkańców do symbolicznego włączenia się w obchody poprzez  dekorację okien i balkonów flagami narodowymi.

W dniu Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja, o godz. 9:00 odprawiona zostanie Msza Święta w Kolegiacie Św. Wojciecha i Św. Katarzyny w intencji Ojczyzny i Mieszkańców Jaworzna. Ze strony samorządu we Mszy Świętej weźmie udział tylko delegacja, bez pocztów sztandarowych oraz orkiestry. Wybierając się do kościoła, pamiętajmy, że także w tym dniu ilość osób uczestniczących we Mszy Św. musi być zgodna z wytycznymi władz państwowych (1 osoba na 15 mkw.).

Po Mszy Św. nie odbędą się uroczystości przy Pomniku Niepodległości, a jedynie symboliczne złożenie kwiatów w imieniu wszystkich mieszkańców przez przedstawicieli miasta.

Ze względu na zagrożenie koronawirusem miasto nie organizuje też innych uroczystości towarzyszących świętom majowym. Prezydent Miasta Paweł Silbert apeluje o do mieszkańców o wywieszenie biało-czerwonych flag, na znak pamięci o dniu Flagi Państwowej, obchodzonym 2 maja oraz Konstytucji 3 Maja.