Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Jaworzno pozyskało dofinansowanie na laptopy dla uczniów

16 kwietnia 2020, 14:30

Jaworzno pozyskało dofinansowanie na laptopy dla uczniów

Jaworzno pozyskało dofinansowanie na laptopy dla uczniów

Jaworzno otrzymało jedno z najwyższych dofinansowań w ramach konkursu grantowego "Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego" ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Środki w wysokości blisko 100 tys. zł zostaną przeznaczone na zakup sprzętu komputerowego i dostęp do internetu w związku z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii.

- Sprzęt komputerowy według założeń projektu przeznaczony będzie dla  uczniów najbardziej potrzebujących do realizacji kształcenia zdalnego. Na dzień dzisiejszy jesteśmy na etapie finalizowania podpisania umowy o dofinansowanie z Ministerstwem Cyfryzacji – mówi Irena Wojtanowicz – Stadler naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Jaworznie.

Lista z przyznanymi grantami dostępna jest na https://cppc.gov.pl/images/Lista_Grantobiorcow_wybranych_w_dniu_15.04.2020.pdf

***

Już od początku kwietnia samorządy każdej gminy mogą ubiegać się o dofinansowanie zakupu sprzętu do zdalnej edukacji. W programie Polska Cyfrowa na ten cel przeznaczono ponad 180 milionów złotych. Przyspieszona procedura oraz minimum formalności gwarantują szybkie otrzymanie refundacji.

Podczas zawieszenia zajęć w szkołach, sprzęt komputerowy jest niezbędny do przeprowadzania lekcji na odległość. Przy wsparciu funduszy unijnych w taki sprzęt wyposażonych będzie jak najwięcej szkół, które udostępnią go potrzebującym uczniom.

- Wprowadziliśmy zmiany w programie Polska Cyfrowa i otrzymaliśmy na nie zgodę Komisji Europejskiej. Dzięki modyfikacji zasad korzystania z programu każda gmina może otrzymać co najmniej 40 tysięcy złotych na zakup sprzętu komputerowego dla szkół. Posłuży on uczniom i nauczycielom do zdalnej edukacji- tłumaczy minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.