Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Nowy termin sprzedaży działek mieszkaniowych - 3 czerwca

16 kwietnia 2020, 08:32

13 działek w rejonie ul. Storczyków i Syrokomli

13 działek w rejonie ul. Storczyków i Syrokomli

Dwa duże przetargi, których przedmiotem są gminne działki mieszkaniowe w Dąbrowie Narodowej, zostały z powodu stanu epidemii odwołane. Ale to nie oznacza, że szansa zakupu atrakcyjnej działki na nowo powstającym osiedlu jednorodzinnym przepadła bezpowrotnie. Podano nowy termin sprzedaży - 3 czerwca. Tego dnia będzie można wybierać aż spośród 18 nieruchomości w okolicach ul. Storczyków i Syrokomli.

Przetargi zaplanowane na 22 kwietnia br. (5 działek w rejonie ul. Storczyków) oraz 29 kwietnia br. (13 działek w rejonie ul. Storczyków i Syrokomli) nie odbędą się w wyznaczonych terminach. Powód ich odwołania jest oczywisty - stan epidemii i związane z nim obostrzenia, choćby zakaz zgromadzeń.

Jednocześnie ustalono nowy - wspólny - termin przeprowadzenia obu licytacji. W środę, 3 czerwca, nabywcy będą mogli wybierać z aż 18 działek położonych w Dąbrowie Narodowej w okolicach ul. Storczyków i Syrokomli. Powierzchnie dostępnych nieruchomości wahają się między 658 m2 a 959 m2 i są optymalne dla budowy domu jednorodzinnego z przydomowym ogrodem. W ofercie znajduje się też jedna działka o zdecydowanie większym areale - 1.630 m2.

Warunkiem uczestnictwa w czerwcowym przetargu jest dokonanie wpłaty wadium na wybraną działkę w terminie do 27 maja 2020 roku. Do wskazanego dnia wniesiona kwota powinna być już zaksięgowana na rachunku urzędowym, więc samego przelewu należy dokonać nieco wcześniej. Aby móc licytować cenę więcej niż jednej działki, należy wnieść odrębne wadium na każdą z nich.

W przypadku zwycięstwa w przetargu i wylicytowania wybranej działki, kwota wadium wliczana jest w poczet zapłaty części należności za nabytą nieruchomość. Wadia oferentów, którym nie uda się wygrać licytacji, zwracane są na ich konta bankowe w terminie do 3 dni od przetargu.

Szczegóły dotyczące przetargów na działki mieszkaniowe w okolicy ul. Storczyków i Syrokomli, które odbędą się 3 czerwca br., są dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Jaworznie pod adresami:

Dodatkowych informacji udzielają pracownicy Wydziału Obrotu Nieruchomościami (tel. 32 61 81 636) oraz Wydziału Współpracy Społecznej i Gospodarczej (tel. 32 61 81 713).