Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Nowe inwestycje mieszkaniowe na Starej Hucie

8 kwietnia 2020, 14:00

fot. UM Jaworzno | Nowe inwestycje mieszkaniowe na Starej Hucie

fot. UM Jaworzno | Nowe inwestycje mieszkaniowe na Starej Hucie

Już wkrótce nabywcy gminnych działek w okolicy ul. Olszewskiego będą mogli rozpocząć budowy domów. Po udanym ubiegłorocznym przetargu, kilkanaście działek znalazło nowych nabywców. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, służby miejskie oczyściły teren i aktualnie trwa utwardzanie dróg wewnętrznych kruszywem. W rejonie ul. Olszewskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie powstającego na dawnej hałdzie parku, wyrośnie niewielkie kameralne osiedle.

Zewsząd docierają do nas doniesienia o stanie epidemiologicznym. Koronawirus zdominował przekazy oraz determinuje warunki w jakich żyjemy. W stanie strachu, zachowując dystans społeczny, spętani obostrzeniami sanitarnymi i niepewni jutra. Ale nawet w tak trudnym okresie warto zachować elementy normalnego życia i pielęgnować swe marzenia. Epidemia musi przecież kiedyś minąć. Już w niedługim czasie, realizację swych marzeń będą mogły rozpocząć osoby, które zakupiły w ubiegłym roku od gminy działki mieszkaniowe w okolicach ul. Olszewskiego na Starej Hucie. Świetna lokalizacja - w niewielkiej odległości od centrum miasta, ale jednocześnie w zacisznej dzielnicy, sąsiedztwo szkoły, małych lokalnych sklepików, a nawet restauracji – sprawiła, że kompleks działek tworzący niewielkie osiedle znalazł natychmiast nabywców.

Atrakcyjności lokalizacji dodał fakt, iż tuż obok terenu mieszkaniowego powstaje nowy, rozległy park. Gmina Miasta Jaworzna prowadzi tę inwestycję w ramach rekultywacji dawnej hałdy. Na naszych oczach odstręczający, „księżycowy” krajobraz zmienia się w oazę ukwieconej zieleni. O krok od wystawionych na sprzedaż w przetargu działek mieszkaniowych. Aby ułatwić nabywcom rozpoczęcie inwestycji budowlanych, gmina zdecydowała o wstępnym oczyszczeniu terenu. Ekipy Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w okresie zimowym dokonały wycinki gęstych zakrzewień oraz przystąpiły do wykonania dróg komunikujących cały wspomniany kwartał. Na obecnym etapie, kiedy w rejonie spodziewany jest ruch ciężkich pojazdów i maszyn budowlanych oraz prace związane z budową przyłączy mediów, drogi utwardzane są tymczasowo kruszywem. Gdy zagrożenie epidemiologiczne minie i życie powróci do normalności, nabywcy działek będą mogli natychmiast i bez utrudnień przystąpić do ich zabudowy.

Niestety drugiej okazji zakupu działek przy parku na Starej Hucie już nie będzie. Nieruchomości znalazły swych nabywców, którzy właśnie tu zapragnęli zrealizować swe marzenia o domu. Gmina wciąż jednak dysponuje kompleksami działek w innych atrakcyjnych lokalizacjach. Wciąż też uwalniane są nowe tereny pod zabudowę mieszkaniową.

Dlatego warto śledzić miejskie serwisy informacyjne – w szczególności portal (i fanpage) „Invest in Jaworzno”. Po odwołaniu stanu epidemii pojawi się ponownie szansa zakupu działek budowlanych – a wybór będzie szeroki. Pierwsze w kolejności na przetarg trafią działki mieszkaniowe w atrakcyjnych częściach Dąbrowy Narodowej i Długoszyna. Szczegółowe informacje o wszystkich planowanych przetargach znajdą się w odświeżonej, nowoczesnej i funkcjonalnej odsłonie serwisu „Invest in Jaworzno”.

Zapraszamy do odwiedzin nowej wersji serwisu, a także do polubienia naszego fanpage’a na Facebooku.