Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Aktualne informacje z jaworznickiego Szpitala ws. SARS-COV-2

8 kwietnia 2020, 15:56

Aktualne informacje Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie ws. przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-COV-2 i prowadzonych badań testami na ew. obecność wirusa u personelu medycznego i pacjentów, którzy mogli mieć kontakt z Zarażonym nr 0 (pielęgniarka spoza Jaworzna). Przeprowadzone testy wykazały, że nikt z 92 przebadanych osób nie jest zakażony koronawirusem!


Komunikat Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie (z dnia 9 kwietnia br. godz. 15:53):

Jaworznicki Szpital otrzymał ostatnie 10 wyników z Sanepidu i ponownie KAŻDY z nich jest NEGATYWNY, czyli wszyscy przebadani pacjenci i cały personel szpitala NIE są zarażeni koronawirusem.
Łącznie sprawdzono materiał pobrany od 92 osób (32 wyniki testów przesłano nam 5 kwietnia, 50 kolejnych 7 kwietnia i ostatnie 10 dzisiaj). W żadnej próbce NIE stwierdzono obecności wirusa SARS-CoV-2.

Jedyną osobą z dodatnim wynikiem jest Zarażona nr 0 (pielęgniarka spoza Jaworzna), która czuje się dobrze, przebywa na kwarantannie w domu i jest pod stałą opieką medyczną.

Bardzo dziękujemy za wszystkie życzenia, słowa otuchy i wsparcia.


Komunikat Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie (z dnia 7 kwietnia br. godz. 12:37):
Jaworznicki Szpital otrzymał kolejne 50 wyników z Sanepidu, każdy z nich jest negatywny, czyli wszyscy pacjenci i przebadani do tej pory pracownicy szpitala NIE są zarażeni wirusem SARS-CoV-2!

Czekamy na ostatnie 10 wyników testów personelu z grupy NISKIEGO ryzyka (#wszystkie osoby z grupy WYSOKIEGO ryzyka są bez obecności wirusa!).

Przypomnijmy, 5 IV 2020 (niedziela) otrzymaliśmy pierwsze 32 wyniki testów, u żadnego ze zbadanych NIE stwierdzono obecności koronawirusa. Łącznie przesłaliśmy do Sanepidu 92 wymazy do zbadania.

Jedyną osobą z dodatnim wynikiem jest Zarażona nr 0 (pielęgniarka spoza Jaworzna), która czuje się dobrze, przebywa na kwarantannie w domu i jest pod stałą opieką medyczną.

Wyniki testów pozostałych 10 osób przekażemy natychmiast po otrzymaniu informacji z Sanepidu.

Komunikat Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie (z dnia 5 kwietnia br. godz. 22:36):
Szpital otrzymał nowe wyniki testów dla kolejnych 10 osób z personelu Szpitala. Wszystkie 10 wyników jest NEGATYWNYCH, czyli te osoby NIE są zakażone wirusem SARS-CoV-2.

Podsumujmy: Sanepid przekazał do tej pory łącznie 32 wyniki testów (7 wymazów od wszystkich pacjentów i 25 od pracowników Szpitala). Do tej pory poza Zarażoną nr 0 (pielęgniarka spoza Jaworzna, która miała pozytywny wynik testu) u nikogo więcej NIE stwierdzono zakażenia koronawirusem.

Dalsze aktualizacje opublikujemy niezwłocznie po otrzymaniu danych z Sanepidu.

Komunikat Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie (z dnia 5 kwietnia br. godz. 18:33):
Jaworznicki Szpital Wielospecjalistyczny otrzymał kolejne wyniki testów, tym razem dla 18 osób - personelu medycznego naszego Szpitala (16 pielęgniarek i 2 lekarzy). Mamy dobrą wiadomość: wszystkie TE  wyniki są NEGATYWNE - testy NIE wykazały zakażenia koronawirusem.

Przypominamy również, że wcześniej przebadanych czterech  pacjentów również ma wynik NEGATYWNY (pierwsza informacja z dzisiaj - 05.04.2020r.).

Dalsze aktualizacje opublikujemy niezwłocznie po otrzymaniu danych z Sanepidu.

Komunikat Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie (z dnia 5 kwietnia br. godz. 9:47):
Informujemy, że u Zarażonego nr 0 (pielęgniarka spoza Jaworzna) potwierdzono obecność koronawirusa. Na szczęście u 4 pacjentów (z grupy wysokiego ryzyka) NIE stwierdzono zakażenia SARS-COV-2. Szpital oczekuje na pozostałe wyniki testów.

Ponadto, Szpital, w drodze dochodzenia epidemicznego, ustalił kolejne 6 osób NISKIEGO ryzyka zarażenia – wymazy pobrane od tych osób zostaną dzisiaj przesłane do Sanepidu. Wszystkim osobom, które miały kontakt z Zarażonym nr 0, wprowadzono rygor izolacji od otoczenia.

Szpital oczekuje na wyniki testów z Sanepidu od pozostałych osób (prosimy o cierpliwość, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach bez przerwy bada próbki, ale to wymaga czasu, zwłaszcza, że nie jesteśmy jedynym Szpitalem, który przekazał materiał do testów).

Więcej informacji opublikujemy po otrzymaniu wyników testów.

Komunikat Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie (z dnia 4 kwietnia br. godz. 18:40):
Informujemy, że w Szpitalu pobrano próbki od łącznie 86 osób - pacjentów i personelu medycznego (z czego 13 osób zostało zaliczonych do grupy wysokiego ryzyka zakażenia, w przypadku otrzymania wyniku pozytywnego na obecność koronawirusa u Zakażonego nr 0).

Próbki (w dwóch transportach - o 9:00 i przed 14:00) zostały przekazane do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej (WSSE) w Katowicach (próbki od Zakażonego nr 0 oraz 13 osób najbardziej narażonych na zakażenie są traktowane przez Sanepid priorytetowo, ale Stacja w tej chwili sprawdza bardzo wiele materiału biologicznego z innych szpitali, zatem nie można wskazać konkretnej godziny otrzymania WYNIKÓW testów).

Personel medyczny, co do którego istnieje jakiekolwiek podejrzenie, że mógł zostać zarażony, przebywa obecnie w doraźnym #izolatorium (zorganizowanym w chwilowo nieczynnym Oddziale Rehabilitacji).

Więcej informacji przekażemy po otrzymaniu wyników testów z WSSE.

Komunikat Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie (z dnia 3 kwietnia br. godz. 21:54):
Informujemy, że jeden z pracowników personelu medycznego naszego szpitala (pielęgniarka dyżurująca, niezamieszkała w Jaworznie) miał potwierdzony kontakt z osobą zarażoną koronawirusem w szpitalu w Sosnowcu.

Rozpoczynamy pobieranie wymazów od osób (w tym pacjentów), które miały kontakt z osobą potencjalnie zarażoną. Sytuacja jest nadzorowana i koordynowana przez jaworznicki Sanepid. Inspektor sanitarny zdecyduje o dalszych procedurach po otrzymaniu wyników testów.

Będziemy Państwa informować o rozwoju sytuacji.