Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Realna pomoc dla szpitala - 1 mln zł z budżetu miasta

27 marca 2020, 09:50

Realna pomoc dla szpitala - 1 mln zł z budżetu miasta fot. A.Gontarz

Realna pomoc dla szpitala - 1 mln zł z budżetu miasta fot. A.Gontarz

Jaworznicki Szpital Wielospecjalistyczny otrzyma wsparcie samorządu w wysokości jednego miliona złotych. To decyzja prezydenta Pawła Silberta podyktowana bieżącą sytuacją. Do szpitala trafią pieniądze, które placówka będzie mogła wydać na najpotrzebniejsze obecnie środki ochronne oraz - w przypadku zagrożenia - na sprzęt ratujący zdrowie i życie pacjentów.

- Systematycznie dofinansowujemy i zaopatrujemy nasz szpital w niezbędny sprzęt i środki ochronne, planując wydatki z zależności od bieżących potrzeb placówki. Obecna sytuacja wymaga natychmiastowych pozaplanowych działań i dodatkowych pieniędzy. By skutecznie wyposażyć szpital w ratującą życie aparaturę oraz właściwie zabezpieczyć personel medyczny, zdecydowałem o przekazaniu z miejskiego budżetu kwoty w wysokości miliona złotych - mówi Paweł Silbert, Prezydent Jaworzna.

Za przekazane środki szpital ma zamiar zakupić (z możliwym dofinansowaniem ze środków unijnych) specjalistyczne wyposażenie: respiratory, kardiomonitory, sterylizator i myjnię-dezynfektor. Dodatkowo na liście zakupowej znajdą się także m.in.: kombinezony, odzież jednorazowa, odzież operacyjna, osłony na buty, termometry, płyny dezynfekcyjne, maseczki chirurgiczne, półmaski typu FFP2 i FFP3, maski trzywarstwowe, przyłbice, gogle, czepki barierowe i rękawiczki nitrylowe.

- Skuteczne leczenie to przede wszystkim bezpieczeństwo osób na pierwszej linii walki z epidemią. Walka ta wymaga wyjątkowych środków i skutecznych narzędzi w bardzo dużych ilościach, dlatego te pieniądze to dla nas realna wsparcie - podkreśla Gabriela Buczkowska, dyrektor szpitala. - Otrzymają ją lekarze, ratownicy medyczni, pielęgniarki, cały nasz personel szpitalny.

Decyzję prezydenta musi poprzeć jeszcze Rada Miejska w Jaworznie, która powinna obradować w kwietniu.