Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Działki mieszkaniowe na granicy metropolii

17 marca 2020, 13:17

Rozległa połać otwartej przestrzeni, brak zadrzewień, równe podłoże, regularny kształt działki, dostęp do mediów. W ten sposób wyobrażasz sobie wymarzoną działkę pod budowę domu dla swej rodziny? Bez trudu znajdziesz ją w Jaworznie. Tak wyglądają nieruchomości w Dąbrowie Narodowej, które Gmina Miasta Jaworzna oferuje do sprzedaży. Już za miesiąc - 29 kwietnia - odbędzie się przetarg, podczas którego do zbycia wystawione zostanie aż 13 działek.

Dąbrowa Narodowa jest najdynamiczniej rozrastającą się mieszkaniową dzielnicą Jaworzna. Nie bez powodu - wpływa na to jej doskonałe położenie niemal na granicy Jaworzna i Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Do centrum Katowic jest stąd około 18 km, do centrum Sosnowca 13 km i 6 km do jaworznickiego Śródmieścia. Dla osób dojeżdżających do pracy w miastach aglomeracji górnośląskiej jest to zatem bardzo atrakcyjna opcja. Mogą skrócić dystans dojazdu do miejsca zatrudnienia, a jednocześnie nie rezygnować z podmiejskiego charakteru miejsca zamieszkania. Dąbrowa Narodowa graniczy z terenami leśnymi, przez które przebiegają ścieżki piesze i szlak rowerowy, a nieco dalej szlak kajakowy Białej Przemszy. To dzielnica, która wciąż oferuje rozproszoną zabudowę, otwarte przestrzenie łąk, zagajniki i lasy, kontakt z przyrodą.

W dzielnicy wciąż wyrastają nowe domy oraz całe kwartały zabudowy. Gmina oferuje kolejny zwarty kompleks działek w okolicach ul. Storczyków i Syrokomli, gdzie może powstać niewielkie osiedle domów jednorodzinnych. Teren został podzielony na regularne działki o powierzchni od 656 m2 do nawet 1.630 m2, ze znaczną przewagą nieruchomości o powierzchni oscylującej w okolicach 700 m2. Idealne warunki do posadowienia nawet sporego domu i zagospodarowania przydomowego ogrodu.

Przyszli mieszkańcy powstającego osiedla będą mogli cieszyć się spokojną lokalizacją na skraju metropolii przy jednoczesnym dogodnym skomunikowaniu z śródmieściami okolicznych miast oraz przyjaznym sąsiedztwem.Jaworzno jest miastem o najniższym w aglomeracji śląskiej wskaźniku przestępczości, jednym z najniższych w całej Polsce wskaźniku wypadków drogowych i ofiar śmiertelnych na drogach (słynna już Wizja ZERO). W "Diagnozie społecznej 2015" Jaworzno zostało sklasyfikowane na 9. miejscu w Polsce pod względem ogólnego wskaźnika jakości życia. Warto zamieszkać w Jaworznie!

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą działek budowlanych w dzielnicy Dąbrowa Narodowa w Jaworznie. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.invest-in-jaworzno.pl.

Spełnij swe marzenia w Jaworznie!

Skontaktuj się z nami - informacją i pomocą służą pracownicy Wydziału Współpracy Społecznej i Gospodarczej Urzędu Miejskiego w Jaworznie.

Telefon: (32) 61 81 713; mail: invest@um.jaworzno.pl; http://www. invest-in-jaworzno.pl.